TIR'da silah da olabilir

banner37

Girne Turizm Limanı’ndan, talaş yüklü TIR’a gizlediği kaçak sigara ve mültecileri ülkemize sokmaya çalıştığı sırada suçüstü yakalanan TIR şoförü Cumali Çolak’ın tutukluluğu 7 gün daha uzatılırken, polis önemli bir bulguya daha ulaştı:

TIR'da silah da olabilir
banner90
banner99

Ahmet VAMIK
Girne Turizm Limanı’ndan ülkeye giriş yapmaya çalışırken 20 Haziran’da talaş yüklü dorsesine gizlenmiş 544 karton kaçak sigara ve 18 Suriyeli mülteci bulunan 33 RC 393 plakalı TIR’ın silah kaçakçılığında da kullanılmış olduğu düşünülüyor.

Bu yönde önemli bulgulara ulaşan polis, TIR’ın şoförü Cumali Çolak’ın tutukluluk süresini dün 7 gün daha uzattı.

Emare olarak tutulan talaş yüklü TIR’ın uzmanlar ve detektör köpekler tarafından detaylı bir şekilde aranacağı öğrenildi.

“Suçüstü yakalandı”
Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda dün görüşülen ek tutukluluk duruşmasında Başsavcılık adına Savcı Mustafa Atakara Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Kader Çamlıbelli’yi tanık olarak dinletti.

banner134
Zanlı Cumali Çolak’ın 20 Haziran günü saat 13.00 sıralarında Girne Turizm Limanı’nda meydana gelen “Gümrüksüz Mal Tasarrufu” ve “Suç İşlemeye Teşebbüs” suçlarından methaldar olduğunu belirten polis memuru Kader Çamlıbelli, zanlı Cumali Çolak’ın kullanımında bulunan 33 RC 393 plakalı talaş yüklü TIR’da arama yapıldığını ifade etti.
Yapılan arama neticesinde TIR’ın dorsesine gizlenmiş vaziyette toplamda piyasa değeri 47 bin 693 TL olan 544 karton gümrüğe beyan edilmemiş kaçak sigara ve Suriye uyruklu 18 erkek mülteci tespit edildiğini belirten Kader Çamlıbelli, zanlının kaçak sigara ve mültecileri kanunsuz bir şekilde ülkemize sokmak istediği sırada suçüstü şekilde yakalandığını dile getirdi.
 

“TIR’da silah olabilir”
Yürütülen soruşturma kapsamında, söz konusu TIR’ın içerisinde ülkemize kanunsuz ateşli silah getirildiği yönünde bilgi elde edindiklerini belirten Çamlıbelli, bu yöndeki araştırmalarının da devam ettiğini kaydetti.
Meseleyle ilgili olarak zanlı aleyhine başlatılan soruşturmanın halen devam ettiğini, meseleyle ilgili zanlının suç ortağı olduğuna inanılan bir şahsın arandığını, zanlının ülkemizdeki bağlantılarının araştırılması gerektiğini ve alınması gereken ifadeler olduğunu kaydeden Çamlıbelli, serbest kalması halinde soruşturmaya etki etme olasılığı yüksek olan zanlının tutuklu kalmasını talep etti.
Yargıç Mesutoğlu, soruşturmanın selameti açısından zanlının 7 gün süreyle daha tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2018, 09:53
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75