banner6

TKP ve AKEL birlikte çalışacak

banner37

TKP Yeni Güçler Gençlik Örgütü ile Güney Kıbrıs’tan AKEL Gençlik Örgütü (EDON), Kıbrıs’ta erken zamanda federal çözüme ulaşılması için liderlerden müzakerelere devam etmesini istedi.

TKP ve AKEL birlikte çalışacak
banner99

TKP Yeni Güçler’den yapılan açıklamaya göre, ara bölgede, Dayanışma Evi’nde bir araya gelen iki örgüt temsilcileri, hem müzakerelerle ilgili görüşlerini, hem de birlikte çalışma kararı aldığını açıkladı.

Ortak etkinlikler

Bu kapsamda, iki örgüt Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamındaki 8 Mart etkinliği ile Derviş Ali Kavazoğlu ve Costas Misaulis’un 9 Nisan’daki anma etkinliğine birlikte katılacak.

Örgütler 26 Mart - 11 Nisan tarihleri arasında iki toplumlu etkinlikler yapılması konusunda da görüş birliğine vardı.

“Yanlışa yanlışla karşılık vermek değil...”

Gençlik Örgütleri, Kıbrıs sorununun bir an önce çözüme ulaştırılması konusunda aynı görüşte olduğunu bildirerek, “Yanlışa yanlışla karşılık verip müzakerelere ara verilmesi yerine iki liderden beklen müzakerelere kaldığı yerden devam etmeleri, erken zamanda federal çözüme ulaşılmasıdır” dedi.

Örgütlerin bir diğer görüş birliği Rum Temsilciler Meclisi’nde alınan “Plebisitin okullarda kutlanması” kararının yanlış olduğu yönünde.

İki gençlik örgütü, “Rum liderliği bu yanlışlığı kabul etti ancak Türk liderliği müzakereleri askıya aldı, bunu ikinci yanlış olarak değerlendiriyoruz” ifadesine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2017, 18:46
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104