banner6

TKP Yeni Güçler Aydınköy örgütü oluşturuldu

banner37

Toplumcu Kurtuluş Partisi (TKP) Yeni Güçler, Aydınköy örgütü kuruldu.

TKP Yeni Güçler Aydınköy örgütü oluşturuldu
banner151

TKP Yeni Güçler’den verilen bilgiye göre, Aydınköy’de düzenlenen örgüt kurma toplantısına TKP Yeni Güçler Başkanı Mehmet Çakıcı, Genel Başkan Yardımcısı Tözün Tunalı, MYK Üyesi Reşat Soyulkal, MYK Üyesi Zuhal Koreli,  Güzelyurt İlçe Başkanı Ümral Volkan ve Güzelyurt İlçe yönetimi katıldı.

Aydınköy örgütü başkanlığına Fikrîye Aytülün’ün getirildiği toplantıda oluşturulan örgüt yönetiminde Gülten Siham, İsmet Ateş, Remziye Yılmaz ve İrfan Aytülün yer aldı.

Çakıcı: “Çiftçi ve esnafa düşük kredi ve teşvik”

TKP Yeni Güçler Genel Başkan Mehmet Çakıcı, Aydınköy’de örgüt kurmanın mutluluğu içinde olduğunu söyledi ve bu dönemde elini taşın altına tüm emekçi sempatizanlara teşekkür etti. 

Güzelyurt bölgesinin uzun yıllardır ihmal edildiğini, özellikle genç nüfusun işsizlik ve gelecek belirsizliği nedeniyle bölgeden göç etmek zorunda bırakıldıklarını kaydeden Çakıcı, en önemli gelir kaynaklarından birisi olan narenciyenin zor durumda olduğunu söyledi. 

Çakıcı, TKP Yeni Güçler iktidarında özellikle çiftçi ve esnafa düşük kredi ve teşviklerin verileceğini, bu sayede çiftçi ve esnafın rahat bir nefes alacağını iddia etti. 

AB ve Türkiye’de olduğu gibi büyük baş hayvan sayısına sınır getirerek, zenginlik sınırını aşan çiftçilere verilen yardımların kesileceğine vurgu yapan Çakıcı, küçük orta işletme konumundaki çiftçilere bu yardımların aktarılacağını söyledi. Çakıcı, “Böylelikle sistemi tersine çevirerek, kaynak, dar gelirliden çok gelirli yerine, çok gelirliden dar gelirliye yönlendirilecek” ifadesini kullandı.

Volkan: “Örgütlenme çalışmalarına hız verdik”

TKP Yeni Güçler Güzelyurt İlçe Başkanı Ümral Volkan ise, uzun zamandır örgütlenme çalışmaları yürüttüklerini ve kısa bir zaman içerisinde Güzelyurt bölgesinde örgütlenme çalışmalarını büyük oranda tamamladıklarını dile getirdi. 

Güzelyurt bölgesinin en önemli gelir kaynaklarından birisi olan narenciyenin yok olma tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu söyleyen Volkan, “Rekoltenin ve kalitenin düşmesi, girdi maliyetlerin artması narenciyeciyi çok zor durumda bırakıyor. Bu gidişle, Güzelyurt bölgesinde narenciye diye bir şey kalmayacak” uyarısında bulundu.

Volkan, Türkiye’den getirilen ve Geçitköy barajında bekletilen suyun Güzelyurt’a getirilmemesinin çiftçi için çok üzücü olduğuna işaret ederek, çiftçi için gelecek suyun hayati önem taşıdığını ve bir an önce çiftçiyle suyun buluşturulması gerektiğinin altını çizdi.  

Bölgede plansız ve kaçak yapılara da dikkat çeken Volkan, Güzelyurt Belediyesi’nin bu kaçak yapılara göz yumduğunu savundu.

Son olarak muhtemel erken seçim öncesinde örgütlenme çalışmalara hız verdiklerini söyleyen Volkan, seçimde hiç kimsenin beklemediği sürpriz bir sonuç alacakları görüşünü de bildirdi

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2017, 15:12
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110