banner6

TKP-YG'den konferansa katılan taraflara çağrı

banner37

Toplumcu Kurtuluş Partisi(TKP) Yeni Güçler, İsviçre’deki Konferans’ta bulunan tüm tarafları, maksimalist beklentilere saplanmadan mümkün olan üzerinde anlaşmaya çalışmaya çağırdı.

TKP-YG'den konferansa katılan taraflara çağrı
banner151

TKP Yeni Güçler Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Davulcu, üçüncü güne giren İsviçre’nin Crans- Montana kasabasındaki Konferans hakkında yaptığı açıklamada “Konferanstaki tüm taraflara çağrımız, maksimalist beklentilere saplanmadan, karşılıklı adımlar atarak mümkün olana ulaşmaya çalışmaları ve bu konferansı anlaşmaya varmadan terk etmemeleridir” dedi.

Konferans’ın üçüncü gününe girilmesine rağmen “bir anlaşma zeminine ulaşılamadığı” ve “somut bir ilerleme olmadığını” iddia eden Davulcu, Konferans’a Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres’in de katılımıyla yeni bir şekil ve ivme kazandığını kaydetti.

Davulcu, “Kıbrıs sorununa bulunacak adilane bir çözümün, Kıbrıs’ta yaşayan toplumların hayati biçimde çıkarına olacağı hiç şüphesizdir. Öte yandan, Türkiye, Yunanistan ve İngiltere’nin de çıkarınadır. Örnek olup, olumlu etki yapması bakımından dünya barışına da hizmet edeceği kuşkusuzdur” dedi.

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2017, 17:55
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110