TKP-YG'den Siber'e suçlama: Anayasa ve yasaları bilerek, isteyerek yanlış yorumladı

banner37

Toplumcu Kurtuluş Partisi (TKP) Yeni Güçler Genel Sekreteri Sonay Adem, Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Sibel’in, TKP Yeni Güçler özelinde,  bir siyasi partinin kurumsal varlığını görmezden geldiğini, inkar ettiğini, Anayasa ve yasaları bilerek, isteyerek  yanlış yorumladığını iddia etti.

TKP-YG'den Siber'e suçlama: Anayasa ve yasaları bilerek, isteyerek yanlış yorumladı
banner90
banner99

TKP Yeni Güçler tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, Sonay Adem, 24 Ağustos 2017 tarihinde Siber’e  bir mektuıp yazarak suçlamalarını iletti.

banner134
TKP Genel Sekreteri Adem, Siber’e yazdığı mektupta,  “Bu aynı zamanda kendi kurumsal varlığınızın inkarıdır. Umarım bunun farkına varılır. Yasal ve Anayasal çizgiye geri dönülür” ifadelerine yer verdi.

Sonay Adem, mektubunda, Meclis Başkanlığı’nın kendi ismine yazdığı 21 Ağustos 2017 tarihli yazıyla ilgili olarak, “Sayın Başkan ilgi yazınızı dikkat ve hayretle okuyarak değerlendirdik. Yaptığımız inceleme ve araştırma sonucunda Genel Başkanımız Prof. Dr. Mehmet Çakıcı tarafından size  herhangi bir tarihte yazılı olarak, partimizin Cumhuriyet Meclisi’nde temsil edilmesine ilişkin başvuruda bulunduğuna  dair bir bilgiye ulaşılamamıştır” dedi ve  Siber’in neye istinaden kendilerine böyle bir yazı yazdığının anlaşılamadığını kaydetti.

Mektupta Adem, TKP Yeni Güçler’in Cumhuriyet Meclisi’nde Parti Genel Başkanı ve milletvekili Mehmet Çakıcı kanalıyla temsil edilmesinin engellendiğini, bu şekilde anayasa ve ilgili yasaların hiçe sayıldığını savunarak,  “Bu tutumunuzu kabul etmek mümkün değildir” ifadelerini kulandı.

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2017, 12:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75