TL cinsinden faiz oranları düşürüldü

banner37

Koopbank, Merkez Bankası’nın faiz indirimi akabinde yaşadığı maliyet düşüşünü, müşterilerine de kredi bazında yansıttı

banner87
TL cinsinden faiz oranları düşürüldü
banner90
banner99

   Kooperatif Merkez Bankası (Koopbank), 1 Ağustos 2019’dan geçerli olmak üzere Türk lirası (TL) cinsinden kredi faiz oranlarını düşürdü. Koopbank’tan yapılan açıklamaya göre banka, KKTC Merkez Bankası’nın faiz oranlarında 425 baz puan (bp) indirime gitmesinin ardından maliyetlerinde yaşanan düşüşü müşterilerine yansıttı.

   Bu kapsamda banka, 1 Ağustos itibarıyla geçerli olmak üzere, yıllık yüzde 23,25 ile yüzde 27,50 arasında değişen TL cinsinden kredi faiz oranlarını, kredi amacına ve müşteri grubuna bağlı olmak üzere yüzde 19,50-yüzde 23,25 bandına indirdi.

Ataman: Misyonumuz bunu gerektiriyor

   Koopbank Genel Müdürü Kemal Ataman, faiz indirimin yeni verilecek krediler yanında mevcut kredi müşterileri için de geçerli olduğunu belirterek, son dönemde faiz oranlarda yaşanan olumlu gelişmeleri hızlı bir şekilde kredi faiz oranlarını güncellediklerini ve bu sayede bankanın tüm müşterilerinin bu olumlu havadan anında faydalanmalarını sağladıklarını ifade etti.
   Bankada halen kredisi olan mevcut müşterilerin hesaplarının da 1 Ağustos’tan itibaren faiz oranı indiriminden yararlanabileceğini de kaydeden Ataman, Koopbank’ın misyonu gereği ekonominin ve halkın yanındaki güç olmaya devam edeceğini belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108