banner6

Tokatlıoğlu: Okulların fiziki kapasiteleri test edilmelidir

banner37

Halkın Partisi (HP) Genel Sekreteri Ahmet Tokatlıoğlu, Kıbrıs TV’de Haluk Yerli’nin sorularını yanıtladı.

Tokatlıoğlu: Okulların fiziki kapasiteleri test edilmelidir
banner90
banner99

Özel Haber - Ezgi ÇELİK

Halkın Partisi (HP) Genel Sekreteri Ahmet Tokatlıoğlu, Kıbrıs TV’de Haluk Yerli’nin sorularını yanıtladı.

Gündeme dair değerlendirmelerde bulunan Tokatlıoğlu Türkiye’de yaşanan deprem faciasına dikkat çekerek, İsias Otel enkazında hayatını kaybeden çocuklardan birinin yakını olduğunu belirtti.

Depremin sıcak saatlerinde yaşanan bilgi kirliliğine işaret eden Tokatlıoğlu, “Çocuklardan biri İstanbul’da diye bir bilgi oluştu. O çocuk benim akrabamdı. İstanbul’da hastanelere gidip sorduk ve öyle bir durumun olmadığını öğrendik” dedi.

Adamızın da deprem kuşağı içinde yer aldığına dikkat çeken Tokatlıoğlu, Başbakan Ünal Üstel ve Prof. Dr. Naci Görür’ün bir araya gelerek bilgi aldığını anımsattı.

Deprem sonrası toplanma yerlerine ilişkin açıklanan listeye işaret eden Tokatlıoğlu, “Belirtilen bölgeler çoğunlukla okullardan oluşuyor. Oysa okulların ise yıkılma riski var” dedi.

Hükümetlerin kriz yönetimine önem vermesi gereken bir dönemden geçtiğini belirten Tokatlıoğlu, 3 hususa dikkat çekerek  “Afet durumunda hızlı hareket edebilecek bir yapı oluşturulmalıdır. Okulların fiziki kapasiteleri test edilmelidir. Kamuoyunu bilgilendirme açısından da tek bir otorite görevlendirilebilirdi” dedi.

Hükümet ve muhalefete eleştirilerde bulunan Tokatlıoğlu, muhalefetin de değişmesi gerektiğini söyledi.

Toplumun içinde ve medya kuruluşları aracılığıyla seslerini duyurmaya devam ettiklerini belirten Tokatlıoğlu, 16 Nisan’da HP Genel Kurul Toplantısı’nın yapılacağına işaret etti.

İletişim, örgütlenme, komitelerin yeniden oluşturulması bağlamında ciddi bir hazırlık içerisinde bulunduklarını ifade eden Tokatlıoğlu, bulunduklarını partinin tüm kadrolarının yeniden revize edileceğini dile getirerek “ Adeta Halkın Partisi versiyon 2’ye hazırlık yapıyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104