banner6

Tombul ailesi evsiz kaldı

banner37

Zümrütköy’de içerisinde 5 kişinin yaşadığı Havva Tombul’a ait ev dün sabahın erken saatlerinde çıkan yangında kullanılamaz hale geldi

Tombul ailesi evsiz kaldı
banner99

Güren TİLKİ
YANGININ SİGARADAN ÇIKTIĞI DÜŞÜNÜLÜYOR… Zümrütköy’de Tombul ailesini evsiz bırakan yangın dün sabah saat 04.00 sıralarında başladı. Tombul ailesini evsiz bırakan yangının yatağa düşürülen sönmemiş bir sigaradan çıktığı sanılırken, evin sahibi Havva Tombul, ekonomik ve sağlık sorunları olduğunu, şimdi bir de evsiz kaldıklarını belirterek yetkililerden yardım istedi. Tombul, yangından canlarını kurtaran itfaiyecilere de teşekkür etti.

banner134

Güzelyurt ilçesine bağlı Zümrütköy’de dün sabah 04.00 sıralarında çıkan yangın, içerisinde 5 kişinin yaşadığı bir evi kullanılamaz hale getirdi.

Havva Tombul’a ait Polen Sokak’taki yangının yatağa düşürülen sönmemiş bir sigaranın sebep olduğu düşünülürken, polis yangınla ilgili soruşturma başlattı.

Mahalle sakinlerine büyük korku yaşatan yangın, Güzelyurt İtfaiye Müdürlüğü ekiplerinin hızlı refleksi sayesinde diğer evlere sıçramadan kontrol altına alınarak söndürüldü ancak Tombul ailesi evsiz kaldı.

Ev sahibi Havva Tombul, KIBRIS’a konuşarak, yetkililerden yardım istedi.

Yangında evlerini kaybettiklerini canlarını ise itfaiyecilerin kurtardığını belirten Havva Tombul, “hayatımızı itfaiyecilere borçluyuz. Canımızı kurtaran Güzelyurt İtfaiyesi çalışanlarına teşekkür ederiz, onlar olmasa canımızdan da olacaktık” dedi.

Evde 5 kişi yaşadıklarını, ekonomik ve sağlık yönünden sıkıntıları olduğunu anlatan Tombul, yangın nedeniyle şimdi evsiz de kaldıklarını söyledi.

Tahmini zararın 300 bin TL olduğundan söz eden Tombul, yetkililerin yardım etmesini istedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88