Toparlanıyoruz: Açıklanması gereken konular var

banner37

Toparlanıyoruz Hareketi (Temiz Toplum Derneği) İskele Belediyesi’nin mahkeme kararını uygulayarak kaçak yapıları yıkmasının sevindirici olmakla birlikte açıklanması gereken konular olduğunu belirtti.

Toparlanıyoruz: Açıklanması gereken konular var
banner90
banner8

Toparlanıyoruz Hareketi’nden yapılan açıklamada, İskele Belediyesi’nin, 2003 yılından alınan bir kararı neden 13 yıl sonra uygulandığı veya mevcut İskele Belediye Başkanı ve Belediye Meclisi’nin görevde oldukları son 2 yıl içerisinde neden söz konusu mahkeme kararını uygulamadıkları soruldu.

banner134
Yıkımın gerçekleştiği gün alınan bir ara emri bulunduğuna işaret edilen açıklamada, ortada başlatılan başka bir mahkeme süreci bulunduğu İskele Belediyesi yönetiminin bu mahkeme sürecinin içeriği hakkında toplumu bilgilendirmesi gerektiği kaydedildi.

Toplum olarak ihtiyaç duyulan  adil yönetim, dürüst siyaset ve hukukun üstünlüğü ilkelerinin her kurum ve kademede etkin kılınmasının önemli olduğu vurgulanan açıklamada, mahkeme kararlarının uygulanması en önemli gerekliliklerden biri olduğu ancak kararların, ayrım yapılmadan, pazarlık veya tehdit konusu olmadan, zamanında ve yine hukuka uygun şekilde uygulanmasının önemli olduğu vurgulandı.

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2016, 14:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75