'Toplumsal refahın daha adil dağılımı için tüm gücümüzle çalışacağız'

banner37

 Demokrat Parti (DP), 2019’da KKTC’de daha fazla eşitliğin, özgürlüğün, adaletin, insan haklarının ve demokrasinin hakim kılınması için mücadelesini sürdürürken, ülkedeki toplumsal refahın daha adil dağılımı için de tüm gücüyle çalışacağını bildirdi.

'Toplumsal refahın daha adil dağılımı için tüm gücümüzle çalışacağız'
banner99

DP yeni yıl mesajı yayımladı. Büyük umutlarla ve heyecanla girilen 2018 yılının birçok üzücü olayla anımsanacağı belirtilen mesajda, kaybedilen genç hayatlar, yaşanan doğal afetler ve döviz eksenli ekonomik krizin 2018 yılının özellikle son günleriyle ilgili hafızalara kazınan üzücü olguları olduğu kaydedildi.

2018 yılının KKTC için kolay bir yıl olmadığını belirtilen mesajda, Ekonomik İşbirliği Protokolü’nün yürürlüğe girememesi nedeniyle hayatın hemen her alanında çeşitli zorluklarla mücadele etmekle geçildiği ifade edildi.

banner134
DP, ancak her şeye rağmen geçen bir yıl boyunca hemen hiçbir dış yardım almadan KKTC maliyesinin kendi ayakları üzerinde durmayı başardığını ve ileriye yönelik umut verdiğini belirterek, mesajında şunları kaydetti:

“Halkımızın mutluluğu ve huzuru, ekonomik olarak kendi ayakları üzerinde duran güçlü bir KKTC;  Anavatan Türkiye ile karşılıklı saygı çerçevesinde sürdürülecek olan güçlü ve yakın ilişkilerle sağlanabilir.  2018’de bu yönde atılan adımların olması bizlere en azından umut vermektedir.

KKTC’de daha fazla eşitliğin, özgürlüğün, adaletin, insan haklarının ve demokrasinin hakim kılınması için çalışan Demokrat Parti, 2019 yılında bu mücadelesini sürdürürken, ülkemizdeki toplumsal refahın daha adil dağılımı için de tüm gücüyle çalışacaktır.

2019 yılının gerek bölgemizde gerekse tüm dünyada barışın hakim olacağı; tüm vatandaşlarımızın daha huzurlu ve daha mutlu yaşayacağı bir yıl olmasını dileriz.”

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2018, 13:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75