banner6

Toplumun huzurunu kaçıran olaylar artıyor

banner37

Girne’de dün gece yarısı oto parktaki aracın ön camını kırıp, hırsızlık yaparken fark edilen eli bıçaklı 2 saldırgan, bir kişiyi gasp edip, telefonunu alarak kaçtı… Polis, saatler sonra olayla bağlantılı 2 kişiyi gözaltına aldı

Toplumun huzurunu  kaçıran olaylar artıyor
banner151 banner143

Emine UYSAL

 

Ülkemizde ekonomik krizle birlikte artan soygun, hırsızlık ve şiddet olaylarına bir yenisi daha eklendi.

Girne’de Baldöken Otoparkı’nda dün saat 01.30’da bir araçta hırsızlık yaparken fark edilince kaçmaya çalışan 2 kişi, araç sahibine ve yardıma gelen kişiye bıçak salladı, birinin cep telefonunu alıp kaçtı.

Polisin saatler süren operasyonu sonrası, olayla bağlantılı 28 yaşındaki A.K. ile 22 yaşındaki M.K. gözaltına alındı.

Polis Basın Subaylığı’ndan verilen bilgiye göre, Aylin Akdeniz’e ait jeep aracın ön camını kırarak araçtan bin 545 TL ve 300 Euro nakit para ile CD seti gibi bazı eşyaları çaldıkları sırada fark edilen iki erkek, kaçmaya çalıştıkları sırada, Aylin Akdeniz’in eşi Güray Denge ve ona yardıma gelen Munawar Hussein’e direnç gösterdi.

Saldırganlardan biri, Denge ve Hussein’e gelişigüzel bıçak sallarken diğer saldırgan Hussein’i darp ederek telefonunu alıp kaçtı.

 

Akdeniz: Adamızı yeniden eski

güvenli günlerine nasıl döndürebiliriz?

 

Olayla ilgili sosyal medya hesabından paylaşım yapan Aylin Akdeniz, “Baldöken otoparkında ve Girne Limanı’nda ne mal ne de can güvenliğimizin kaldığını deneyimledik. Güvenle aracımızı park ettiğimiz Baldöken otoparkında aracımızı camı taşla kırılmış, içerisi yağmalanırken içeride iki hırsızla bulduk. Hırsızları limanın içine doğru kovalayan eşime Chimera Cafe 'nin önünde bıçak çeken hırsızlar, eşime yardım etmek için polisi arayan vatandaşa da bıçak çekip cep telefonunu da gasp ettiler” dedi.

Akdeniz, sayfasında şunları paylaştı:

“155 polis imdat hattına ulaşılamadığı için eşim polis karakoluna gittiği sırada da aynı hırsızlar otoparkta bekleyen ben, kızım ve arkadaşlarımızın yanına geldi ve bunu yapanların eşkalini teyit edip, edemeyeceğimizi soracak kadar da gözleri kara idi. Bütün bunlar kötü bir kabus olmalı, bu kabusun yaşandığı yer Kıbrıs, güzelim Girne’m olmamalı. KKTC polis teşkilatı, Girne Belediyesi, KKTC Turizm Bakanlığı ve duyarlı vatandaşlar olarak adamızı nasıl yeniden eski güvenli günlerine döndürebiliriz? Yapılabilecek çok şey alınabilecek çok basit tedbirler mevcut. Yeter ki niyet olsun, birlik olunsun”

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2018, 14:10
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104