banner6

Toprak kriterleriyle ilgili ortak çalışma kağıdı ele alınıyor

banner37

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile Kıbrıs Cumhuriyeti Başkanı Nikos Anastasiadis’in, bugün yapılan görüşmelerde sunulan kriterleri ortak çalışma kağıdı haline getirdikleri bildirildi.

Toprak kriterleriyle ilgili ortak çalışma kağıdı ele alınıyor
banner99

Kıbrıs Haber Ajansı (KHA), İsviçre`nin tatil yöresi Mont-Pelerin`de devam eden müzakerelerle ilgili açıklama yapan Hükümet Sözcüsü Nikos Christodoulides, liderlerin bu sabah yapacakları toplantıda tarafların kriterlerini içeren bu belge esasında özlü görüşmelere başlayacaklarını duyurduğunu yazdı. Kıbrıs Rum tarafının görüşleri mavi renkle, Kıbrıs Türk tarafının görüşleri kırmızı renkle yazılacak.

Christodoulides, iki tarafın kriterler üzerindekipozisyonlarını bu sabah Anastasiades ve Akıncı arasında yapılan bir görüşmede sunulduğunu belirtirken “Bu kolay bir iş değildir. Bu belge üzerindeki görüşmeler yarın sabah başlayacaktır” şeklinde konuştu.

Haberde, “Hükümet Sözcüsü, bu konu üzerinde işlem yapılabilmesi ve daha sonra bir harita çizmede kullanılabilmesine olanak sağlayacak kriterler üzerinde bir anlaşmaya varılmasının ve sürecin nasıl ilerleyebileceğinin görüşmesinin amaçlandığını kaydetti.” İfadeleri yer aldı.

 

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2016, 01:25
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104