'Toprak sana yakışmadı be yavrum'

banner37

İlik nakli için uygun donör beklerken hayatını kaybeden 7 yaşındaki Tuğsan Yazıcı, dün son yolculuğuna uğurlanırken, ailesinin yaktığı ağıtlar yürekleri parçaladı

'Toprak sana yakışmadı be yavrum'
banner90
banner99

Mustafa ÖZYAĞCI

İlik nakli için uygun bir donörün bulunmasını beklerken yaşamını yitiren 7 yaşındaki Tuğsan Yazıcı dün Cihangir Köy Camii’nde kılınan öğle namazının ardından gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı.

Tuğsan’ın tedavisine destek olmak amacıyla düzenlenen kampanyalar nedeniyle herkes tarafından tanınan Tuğsan’ın cenaze töreni oldukça kalabalıktı.

Cenaze törenine Cumhuriyet Meclisi Başkan Yardımcısı Zorlu Töre, Değirmenlik Belediye Başkanı Ali Karavezirler, Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tuğgeneral Tevfik Algan, Güvenlik Kuvvetleri Komutan Yardımcısı Tuğgeneral Cemal Volkan, çok sayıda asker, ailesi, sevenleri ve akrabaları katıldı.

Törende feryatlar yükseldi

banner134
Cihangir Camii’nde kılınan namaz öncesi küçük Tuğsan’ın annesi ve babaannesinin feryatları herkesi ağlattı.

Annesi, “Güzel yavrum bizi bırakıp nereye gidiyorsun? Gitme, bizi yalnız bırak nereye gidiyorsun? Ben sensiz ne yapacağım?” diye seslenirken, babaannesi ise, “Nereye gidiyorsun Tuğsan’ım? Toprak sana yakışmadı be yavrum. Bizi bırakıp gitme” feryatlarıyla herkesin yüreğini dağladı.

Adına birçok kampanya düzenlenmişti

Verdiği zorlu mücadeleye rağmen yüzünden gülücükleri hiç eksik olmayan Tuğsan, hastalığına teşhis konulduktan sonra kendisi için ülke genelinde seferber olan tüm sevenleri “Gözlerini kapama, görmezden gelme, uygun ilik belki de sende” sloganıyla kampanyalar yürütmüş ve ülkede herkes küçük Tuğsan’ı tanımıştı.

Yaklaşık bir buçuk yıldır kan kanseri ile mücadele eden Tuğsan Yazıcı, 19 Aralık akşamı hayatını kaybetmişti.

 

 

Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2018, 09:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75