banner6

Toprakta anlaşma Cenevre'de mümkün

banner37

Kıbrıs Rum Hükümet Sözcüsü Nikos Hristodulidis, Cenevre’de, toprak konusunda mutlak bir anlaşma sağlanmasının hedef olduğunu belirtti.

Toprakta anlaşma Cenevre'de mümkün
banner151 banner143

Fileleftheros gazetesi ve diğer gazetelere göre Hristodulidis, Mont Pelerin’deki görüşmelerin tamamlanmasının ardından yaptığı açıklamada, Cenevre’de toprak konusunda mutlak bir anlaşma sağlanması perspektifini, mümkün olan hedef addettiklerini ifade etti.

Hristodulidis, bunun ötesinde hiç kimsenin nihai sonucu önceden belirlemesinin mümkün olmadığını, bunun diyaloğun sonucuna bağlı olacağını belirtti.

Görüşülen üç toprak kriterinden de bahseden Hristodulidis, mümkün olduğu kadar fazla göçmenin geri dönmesini sağlayacak toprak oranı ve kurucu devletlerin kıyı şeridi oranı olduğunu belirtti.

Anastasiadis’ten bilgilendirme

Alithia gazetesi Kıbrıs Cumhuriyeti Başkanı Nikos Anastasiadis’in, Cenevre’de gelecek hafta yapılacak görüşmeler öncesinde, Yunan hükümetini, Kıbrıs Rum siyasi partileri hatta Yunanistan’daki siyasi parti başkanlarını bilgilendirmesinin beklendiğini yazdı.

Habere göre Anastasiadis’in Kıbrıs sorununun çözümüne ilişkin müzakere çabalarına destek verme konumunda olan ülkelerin liderleriyle de telefon görüşmesi yapması bekleniyor.

Fileleftheros gazetesi Nikos Anastasiadis’in, Mont Pelerin’deki görüşmelerin ardından dün Ada’ya döndüğünü yazdı ancak ayrıntıya yer vermedi.

 

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2016, 10:46
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104