banner6

Töre: Erdoğan'ın TDT Zirvesinde KKTC ile ilgili söylemlerinden büyük memnuniyet duyduk

banner37

Cumhurbaşkanı Vekili, Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Türk Devletleri Teşkilatı’nda KKTC ile ile ilgili söylemlerinden büyük memnuniyet duyduklarını söyledi.

Töre: Erdoğan'ın TDT Zirvesinde KKTC ile ilgili söylemlerinden büyük memnuniyet duyduk
banner90
banner99

Başkan Töre, Güzelyurt Barış İlkokulu Okul Aile Birliği heyetini kabul etti.
Meclis Şeref Salonunda gerçekleşen kabulde ilk sözü alan Okul Aile Birliği Başkanı Sadık Tak, Başkan Töre’nin göstermiş olduğu gayreti her zaman takdir ettiklerini belirterek, kendilerinin de özelde bölge okulları genelde ise tüm ülkedeki okullar için çocuklara destek olmaya çalıştıklarını söyledi.
Başkan Töre de konuşmasında çocukların bilimsel doğrultuda eğitim alırken milli ve manevi değerleri öğrenmelerinin de son derece önemli olduğuna değindi.
Töre, okulun isminin “Barış” olduğunu anımsatarak barışı herkesin istediğini ancak barış isteniyor diye Güzelyurt’u asla Rumlara vermeyeceklerini kaydetti.
Toprakların ve istiklalin kaybedilmesi ile barış olamayacağına vurgu yapan Töre, belirli bir kesimin sırf barış olsun diye Güzelyurt’un Rumlara verilmesini desteklediğini belirtti.
Çocukların tarihi ve Kıbrıs Türkünün mücadelesini  çok iyi bilmesi gerektiğini ifade eden Töre, “Rumlara düşmanlık yapmayacağız. Ancak onlar megalo idea fikrinden vazgeçmemişse ki, vazgeçmedikleri görülüyor, biz de bunu bilerek yaşayacağız” dedi.
Kimsenin tanınmıyor diye kendilerine “KKTC’den vazgeçelim” telkininde bulunmaması gerektiğini dile getiren Başkan Töre, KKTC’yi yaşatmak ve güçlendirmek için daima çalışacaklarını söyledi.
Ankara’da düzenlenen Türk Devletleri Teşkilatında KKTC Cumhurbaşkanı ve Dışişleri Bakanı’nın temsiliyetinin önemine değinen Töre, Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın zirvede “KKTC’nin katılmasıyla ailemiz daha da zenginleşti ve büyüdü” ifadelerinden büyük memnuniyet duyduklarını ve selamladıklarını kaydetti.
Töre, yine Erdoğan’ın Kıbrıs Türk halkına uygulanan izolasyonların kaldırılması çağrısına da büyük önem verdiklerini dile getirdi.
Kabulde Okul Müdürü Filiz Ustam ile Meclis Meclis İdari, Mali, Teknik, Parlamenter Hizmetler Müdürü Hasan Büyükoğlu, Basın Dış İlişkiler ve Protokol Müdürü Narin Yalıner Ataöz  ve Özel Kalem Müdürü İrem Uygun Soyşen de hazır bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104