Töre: KKTC üzerindeki algı operasyonları tehlikeli boyutlara ulaştı

banner37

Cumhuriyet Meclisi Başkan Vekili Zorlu Töre Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti üzerindeki algı operasyonlarının tehlikeli boyutlara ulaştığını dile getirdi.

Töre: KKTC üzerindeki algı operasyonları tehlikeli boyutlara ulaştı
banner90
banner8

banner134
Cumhuriyet Meclisi Başkan Vekili Zorlu Töre yaptığı yazılı açıklamada Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin kuruluşuna bazı nedenlerle ‘evet’ dedik şeklindeki açıklamaları eleştirdi. Töre yazılı açıklamasında “ Bu tür siyasileri ve siyasetlerini şiddetle kınıyoruz.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti dahili ve harici beddahlara karşı dimdik ayaktadır. Bizler de ulusal davamızın ve devletimizin bekçileriyiz” dedi. Rumların denizlerdeki doğal zenginlikleri işgal etmeye yeltendiğine de işaret eden Töre, “Doğu Akdeniz’de hem denizlerde hem de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti üzerinde algı operasyonları tehlikeli boyutlara ulaşmıştır. Anavatanımız Türkiyemiz olmasa Kıbrıs Türk halkını bir kaşık suda çoktan boğarlardı. Yanılgı ve aldanma içerisinde olmayalım. Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetini dikkate almayan hiçbir proje yürürlüğe giremez. Gerginlik çıkararak Rumlar hedeerine ulaşamazlar” ifadelerini kullandı

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2018, 12:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75