Töre: Siyasi eşitlik devletimize sahip çıkmakla olur

banner37

Cumhuriyet Meclisi Başkan Yardımcısı Zorlu Töre yazılı açıklamayla Kıbrıs konusuna değindi.

Töre: Siyasi eşitlik devletimize sahip çıkmakla olur
banner87

Töre açıklamasında, “Kıbrıs Türk Halkı ve Liderliği artık kendine gelmeli, federasyon isteğiyle daha fazla zorlamalar yaparak Devletimize ve Ulusal davamıza gölge düşürmemelidir” ifadelerini kullandı.

Rumların Helenizm davasının Kıbrıs Türk Halkına Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni yaşatma ve yüceltme sorumluluğu vermekte olduğunu belirten Töre, “Siyasi eşitlik devletimize sahip çıkmakla olur. Artık Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne sahip çıkma vaktidir. Yaşasın Cumhuriyetimiz” dedi.

Zorlu Töre, “ucu açık olmasın, ucu kapalı olsun” tartışmaları yapılırken şimdi de “merkezi ağırlıklı federasyon mu, kanatları daha güçlü federasyon mu olsun” fikirsel tartışmaları devam ederken Rum zihniyetinin hiç değişmediğinin bir kez daha ortaya çıktığını kaydetti.

Federasyon ve birleşik Kıbrıs arayışları adı altında Kıbrıs Türk halkını azınlık ve etkisiz hale getirmek isteyen Rum zihniyeti karşısında Kıbrıs Türk tarafının zihniyet değiştirip yeni bir yol haritası oluşturması gerektiğine vurgu yapan Töre, bu arayışların Kıbrıs Türk halkına çok ciddi zaman kaybettirdiğini anlattı.

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2018, 13:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER