banner6

Töre, ülkede görev yapan bütün hemşire ve ebelerin Dünya Hemşireler Günü’nü kutladı

banner37

Töre, ülkede görev yapan bütün hemşire ve ebelerin Dünya Hemşireler Günü’nü kutladı
banner150 banner151 banner143

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, Ali Özgöçmen Başkanlığındaki Kıbrıs Türk Hemşireler ve Ebeler Birliği heyetini kabul etti.

Meclis Şeref Salonunda gerçekleşen kabulde konuşan Birlik Başkanı Özgöçmen, 12 Mayıs’ın tüm dünyada Hemşireler Günü olarak kutlandığını anımsatarak hemşire örgütlerinin bu özel günde çeşitli faaliyetler yaptığını söyledi.

Ziyaret vesilesiyle vizyonlarını ve yaptıkları çalışmaları daha iyi anlatma olanağı bulacaklarını kaydeden Özgöçmen, sorunlar ve talepleri de dile getirme arzusunda olduklarını ifade etti.

Meclis Başkanı Zorlu Töre de konuşmasında, sağlık sistemi içerisinde hemşireler ve ebelerin görevinin çok önemli ve kutsal olduğunu dile getirerek bu mesleği yapan herkesin büyük bir insan sevgisine de sahip olduğunu söyledi.

Hemşirelik mesleğinin en az sıkıntılar ile icra edilmesi gereken bir meslek olduğuna değinen Töre, devlet, hükümet ve ilgili bakanlığın sorunları her zaman dinlemesi ve ileriye götürmesi gerektiğini kaydetti.

Meclis olarak hemşirelerin haklarına karşı her zaman duyarlı olmaya çalışacaklarını ifade eden Töre, bu bağlamda Meclis’e gelecek yasaların her zaman takipçisi konumunda olacaklarını dile getirdi.

Töre, ülkede görev yapan bütün hemşire ve ebelerin Dünya Hemşireler Günü’nü kutladı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110