Törende tarihi hata!

banner37

banner87
Törende tarihi hata!
banner90
banner8

KKTC’nin 36 kuruluş yıldönümü çerçevesinde Lefkoşa'da düzenlenen törende, kürsü arkasına yerleştirilen dev panoda tarihi bir hata yapıldı.

KKTC’nin ‘36. Yıl’ temalı panoya tarih 15 Kasım 2018 olarak yazıldı.

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın konuşması sırasında fotoğraf karesine yansıyan görüntüde, kürsü arkasında bulunan 36’ncı yıl panosunda 2019 yerine 2018 tarihi dikkat çekti.

Er Reklam'dan özür açıklaması

Öte yandan, KKTC'nin 36. Kuruluş Yıldönümü kutlamaları çerçevesinde bugünkü törenlerde kullanılan bir platforumda '15 Kasım 2018' yazmasına ilişkin olarak, platforumu hazırlayan Er Reklam özür açıklamasında bulundu.

Er Reklam adına Deniz Demircioğlu tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

'Öncelikle tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramını kutlarım,Şirketimiz uzun yıllardır 20 Temmuz ve 15 Kasım törenlerimizin işlerini yapmaktadır, bu yılki tören için de sabit selamlama ve Cumhurbaşkanımızın konuşma platform işleri tarafımızca yapılmıştır.Bu tören için hazırlanan tüm logo ve görseller de hem devlet yetkilileri hem de bizim tarafımızdan kontrol edilmektedir. Kontrol sonrası verilen onay ile beraber işlemler yapılmaktadır.Yapılan tüm işlerde 2019 tarihli logo ve gözükmekte olup bahse konu görseldeki logo da 2019 tarihi ile hazırlanmıştır, Üretim sırasında bilgisayar kaynaklı bir arızadan dolayı kapatılan eski tarih üste çıkmıştır,Yapılan hatadan dolayı en çok üzülen logoyu hazırlayan şahsım ve tüm işleri eksiksiz ve zamanında hazırlamaya çalışan personelimiz olmuştur.Durumu Kamuoyu ile paylaşır oluşan durumdan dolayı herhangi bir art niyet aranmamasını diler, derin üzüntü duyduğum bu konu ile ilgili özürlerimi kamuoyu ile paylaşırım.'

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2019, 17:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
ALFAROMEO
ALFAROMEO - 9 ay Önce

NE BÜYÜK BİR HATA !!!!

SIRADAKİ HABER

banner75