Tornacı teminatla serbest

banner37

Taşkan Taksi isimli işyerinde çalışan ve gün içerisinde kullandığı iki araçla taşıdığı müşterilerden aldığı paraları zimmetine geçirmekle suçlanan Gökhan Tornacı’nın aleyhindeki soruşturma tamamlandı

Tornacı teminatla serbest
banner87

Mustafa ÖZYAĞCI
Lefkoşa’da Taşkan Taksi isimli işyerinde çalışan ve gün içinde kullandığı iki araçla taşıdığı müşterilerden toplamış olduğu paraları zimmetine geçirmekle suçlanan Gökhan Tornacı’nın aleyhindeki polis soruşturması tamamlandı.

“Müstahdem Tarafından Sirkat” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Gökhan Tornacı, dün teminata bağlanılmak üzere Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.
Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Aysın Bilgin, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Umut Gulle’yi dinletti.
Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis memuru Umut Gulle, olayla ilgili olguları aktardı.

Gulle, Ağustos 2018 ayı içerisinde Girne’de sakin zanlı Gökhan Tornacı’nın müstahdemi olduğu Taşkan Taksi isimli işyerinde gün içerisinde kullanmış olduğu TPU 798 ve TPZ 889 plakalı araçlardan temin etmiş olduğu 16 bin 586 TL nakit parayı işyerine vermeyerek, sirkat ettiğini söyledi.

Gulle, mesele ile ilgili olarak yapılan soruşturmalarda huzurda bulunan zanlının, Cyprobus Transport Ltd. Firması tarafından keşide edilen 111160 numaralı çekin üzerine 18 Eylül tarihinde Taştan Tütüncü’nün ismini yazıp, imzasını atarak sahte şekilde tedavüle sürerek 5 bin 135 TL’yi haksız kazanç elde ettiğini aktardı.

Yürütülen soruşturmada zanlının gönüllü ifadesinde suçunu kabul ettiğini anlatan polis memuru Gulle, zanlının evli ve iki çocuk babası olduğunu, mesele ile ilgili olarak başlatılan soruşturmanın tamamlandığını ve zanlının uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.
Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Cenkay İnan, zanlının ilerde görüşülecek davasında hazır bulunmasını sağlamak maksadı ile yurtdışına çıkışının yasaklanması, 10 bin TL nakit teminat yatırması ve KKTC vatandaşı muteber 1 kefilin 100 bin TL değerinde kefalet senedi imzalaması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2018, 09:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER