Torununun düğününe geldi, iz bırakmadan kayboldu

banner37

Derince’de akrabalarının yanında misafir olan Alzheimer hastası 77 yaşındaki Ali Artık, herkesi seferber etti

Torununun düğününe geldi, iz bırakmadan kayboldu
banner99

Ayşe BULUT

HAVADAN VE KARADAN ARAMA YAPILDI… Torununun düğünü için Almanya’dan ülkemize gelen ve Derince’de akrabalarının yanında kalan Ali Artık hiçbir iz bırakmadan ortadan kayboldu. Alzheimer hastası olduğu belirtilen Artık’ı arama çalışmaları dün gün boyunca hem havadan hem de karadan sürdürüldü. Artık’ın en son ekmek dağıtımı yapan bir kişi tarafından saat 05.00 sıralarında Kumyalı’da gördüğü ve aramaların o bölgede yoğunlaştırıldığı öğrenildi.

Torununun düğününe katılmak için Almanya’dan KKTC’ye gelen 77 yaşındaki Ali Artık isimli Alzheimer hastası yaşlı adam hiçbir iz bırakmadan ortadan kayboldu.

Derince’deki akrabalarının yanında kalan ve kaybolduğu anlaşılan Artık’ın bulunması için dün bölgede gün boyunca arama çalışmaları sürdürüldü.

Polis, Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı, Yenierenköy Belediyesi ve Derince halkı tarafından bölgedeki dağ, taş, ormanlık araziler, kuyular dahil olmak üzere her yer hem karadan hem de havadan arandı, tarandı. Arama çalışmaları sırasında Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı 4 dron kullanarak bölgeyi tararken, bölgenin tanınan isimlerinden Fevzi Üzmen de şahsına ait dronla havadan arama çalışmalarına destek verdi.

Artık’ın akrabaları, yaşlı adamın dün saat 02.00 sıralarında yattığını, ancak sabah saat 05.00 sıralarında namaz için kalktıklarında yatağında olmadığını fark ettiklerini belirtti.

banner134

Akrabaları, Ali Artık’ın Alzheimer hastası olması nedeniyle, başına bir şey gelmiş olmasından endişe ettiklerini söyledi.

Öte yandan, bir ekmek dağıtıcısının sabah saat 05.00 sıralarında kayıp şahıs olarak bildirilen Ali Artık’ı Kumyalı’da gördüğünü söylemesi üzerine arama çalışmaları bu bölgede yoğunlaştırıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88