Tosunoğlu istifa etti

banner37

Kooperatif Merkez Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Tosunoğlu, son günlerde bazı siyasi partilerden ve basından yapılan eleştiriler nedeniyle “kurumu yıpratmamak için” görevini bıraktı. Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Ersin Görsay getirilecek

Tosunoğlu istifa etti
banner99

Kıbrıs Türk Kooperatif Merkez Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Tosunoğlu’nun görevinden istifa ettiği belirtildi. Hasan Tosunoğlu’nun yerine Ersin Görsay’ın atanacağı öğrenildi.

banner134

Demokrat Parti (DP) çevrelerinden elde edilen bilgiye göre, bir süreden beridir bazı siyasi partilerin ve bazı basın yayın organlarının Kooperatif Merkez Bankası Yönetim Kurulu’nu ve özellikle de Başkan Tosunoğlu’nu hedef alan açıklamalar ve yayınlar, istifada etkili oldu.

DP kanadından atanan Başkan Hasan Tosunoğlu ve yönetim kurulu tüm iddiaları reddedip, bu konuda kamuoyuna iki kez açıklama yaptı. Tosunoğlu’nun yakın çevresine veremeyecek hesabı olmadığını ve usulsüz hiçbir şey yapmadığını söylediği ancak, Kıbrıs Türk Kooperatif Merkez Bankası’nın ve partisi DP’nin daha fazla yıpranmaması için istifa ettiğini belirttiği kaydedildi.

Yönetim kurulu üyelerinden ve yine DP kanadından Başak Tekerek'in de bugün istifasını sunacağı iddia edildi.

DP Genel Başkanı Serdar Denktaş’ın en güvendiği isimlerden birisi olan Ersin Görsay’ın Kıbrıs Türk Kooperatif Merkez Bankası Yönetim Kurulu Başkanlığı’na atanacağı öğrenildi.

Ersin Görsay’ın halen DP kanadının Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu Yönetim Kurulu’nda (KIB-TEK) Asbaşkanlık ve Türk Ajansı Kıbrıs’ta (TAK) yönetim kurulu üyeliği görevleri de bulunuyor.

Serdar Denktaş’ın daha önceki yönetim kurullarında ve verilen görevlerde partisi adına başarılı bir performans gösteren Ersin Görsay’ı tercih ederek, tartışma yaratmayacak ve kamuoyundan kabul görecek bir isim belirleme adına bu seçimi yaptığı kaydedildi.

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2017, 08:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75