Trafik kavgasında tüfek çekti!

banner37

İskele bölgesinde trafikte başlayan ve biri kadın beş kişinin karıştığı ileri sürülen kavgada, bir kişinin kaburga kemikleri kırıldı, bir kişi ise tüfeğini kapıp karşı tarafı korkutmak istedi

Trafik kavgasında tüfek çekti!
banner8

Ayşe BULUT

İskele bölgesinde trafik suçu nedeniyle kavga eden H.G., ile O.S.’nin arasına giren O.S.’nin oğlu Y.S.’nin iki kaburga kemiği kırıldı.

Olaya karışan M.Y., ise evindeki av tüfeğini alarak, karşı tarafı korkutmak istedi ve tutuklandı. Olayda ayrıca O.S.,, A.Y., isimli kadının başına henüz tespit edilemeyen kesici bir aletle vurup, sağ kulağından yaraladı.

H.G., ile M.Y., “Vahim zarar”, O.S., ise “Yaralama” suçlamasıyla İskele Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Remzi Şenkurt, 28.07.2021 tarihinde saat 19.00 raddelerinde H.G., ile O.S.’nin bir trafik suçu ile ilgili aralarında çıkan tartışma devamında Kuzucuk köyünde bir market önünde asfalt yol içerisinde bir kavgaya tutuştuklarını anlattı.

Şenkurt, bu kavganın devamında Ötüken’de sakin zanlı 1 H.G. ile yeğeni zanlı 2 M.Y.’nin, O.S.’nin oğlu Kuzucuk’ta sakin Y.S.’yi yere düşürerek iki adet arka kaburga kemiğini kırmak suretiyle adı edileni vahim bedensel zarara uğrattıklarını belirtti.

Şenkurt, yine bu olayın devamında zanlı M.Y.’nin evine gidip evindeki ikametgahında muhafaza ettiği adına kayıtlı 14466 kayıt numaralı, 0176626 seri no’lu çifte kırma av tüfeğini yetkili makamdan izinsiz alıp ikametgahının dışına çıkararak taşıdığını mahkemeye aktardı.

Polis memuru Remzi Şenkurt, olayın devamında O.S.’nin kavga etmekte olduğu A.Y.’nin sağ kulak üzerinde şakak kısmına henüz tespit edilmeyen kesici bir aletle vurmak suretiyle adı edileni beş santimetre büyüklüğünde bir kesi yaparak yaraladığını kaydetti.

Şenkurt, zanlıların aynı gün mahkeme emri gereği tutuklandıklarını ve olaya karıştığı iddia edilen iki kişinin arandığını belirtti.

Şenkurt, O.S.’nin yaralamada kullandığı kesici aletin henüz tespit edilemediğini ve bölgede bulunan kamera görüntülerinin inceleneceğini kaydetti.

Şenkurt, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların bir gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

banner134

İskele Kaza Mahkemesi Başkanı Fadıl Aksun zanlıların bir gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88