Trafik kazalarına davetiye çıkarılıyor

banner37

Yeterli tedbir alınmayan veya kapasitesinin üzerinde doldurulan su tankerlerinden yola dökülen sular, trafikteki araçların kaymasına yol açarken, TKÖD Başkanı Avcı, yük taşıyan tüm ağır vasıtaların gerekli önlemi almasının önemine dikkat çekti

Trafik kazalarına davetiye çıkarılıyor
banner90
banner8

Erol KANLIADA

“ETKİN CEZA VERİLMELİ”… TKÖD Başkanı Mehmet Avcı, sadece su tankerleri değil, yük taşıyan tüm ağır vasıtaların gerekli önlemleri alıp yola çıkmalarının önemine vurgu yaparak, bu araçlardan yola dökülebilecek veya düşebilecek, su, yağ, çakıl, toprak ve benzeri şeylerin kazalara davetiye çıkardığının altını çizdi. Avcı, bu gibi durumları fark eden vatandaşların derhal polise ihbarda bulunmasını isteyerek, polisin de devriyesini artırması ve kural ihlali yapan tüm ağır vasıtalara etkin cezalar kesmesinin elzem olduğunu söyledi.

Ülkemizin kanayan yaralarından biri olan trafik kazaları hemen hemen her gün yaşanmaya devam ediyor. Gerek hızlı, gerek dikkatsiz sürüş, gerekse de farklı sebeplerden trafik kazaları meydana geliyor.

Bu sebeplerden biri de, yeterli tedbir alınmayan veya kapasitesinin üzerinde doldurulan su tankerlerinden yola dökülen suların, trafikteki araçların kaymasına yol açması.

Uzmanlar ise ağır vasıtaların yollara döktüğü su, yağ, çakıl, toprak ve benzeri şeylerin fark edildiği anda polise bildirilmesi gerektiğini vurguluyor.

Trafik Kazalarını Önleme Derneği (TKÖD) Başkanı Mehmet Avcı, özellikle su tankerleri başta olmak üzere yük taşıyan ağır vasıta araçların hiçbir şekilde yolu kirletmeye hakkı olmadığını ve bu konuda gereken hassasiyetin gösterilmesi gerektiğini vurguladı.

Avcı, yük taşıyan ağır vasıtaların yola döktüğü su, yağ, süt, çakıl, toprak vs. gibi şeylerin trafik kazasına yol açma riski olduğunu söyledi.

“Olayı fark edenler polise bilgi vermeli”

TKÖD Başkanı Mehmet Avcı, yük taşıyan ağır vasıtaların taşıdığı malzemeyi döktüğünü fark eden vatandaşların, polisi arayarak bilgi vermesini istedi.

Avcı, “Bu durumu fark eden vatandaşların polise bilgi vermesi çok önemli, çünkü trafik kazasına neden olabilir ve kazalar zaten ülkemizin kanayan yarası haline geldi” ifadelerini kullandı.

banner134
Polislerin anayollarda devriye gezmesi gerektiğini belirten Mehmet Avcı, olayın görüldüğü yerde ceza kesmeleri gerektiğini ifade etti.

Bu konuda caydırıcı cezaların olmadığını ve caydırıcı cezaların gelmediği takdirde bu olayların devam edeceğinin altını çizen Avcı, sözlerine şöyle devam etti:

“Polis ekiplerinin devriye gezdiği esnada bu olayları gördüğü yerde ceza yazması gerekir. Bu cezaların da caydırıcı olması çok önemli, çünkü caydırıcı ceza olmazsa aynı olay tekrarlanmaya devam eder.

Bu yüzden hem polisimize hem de vatandaşlarımıza burada çok iş düşüyor.

Vatandaşlarımız polisimizi bilgilendirerek, polisimiz ise caydırıcı cezalar keserek bu olayların önüne geçebilir.

Böylece yaşanabilecek acı verici trafik kazalarına bir nebze de olsa dur diyebiliriz”.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75