'Trafik sorununu gidermek için çalışıyoruz'

banner37

Girne Belediyesi’nin, Girne -Çatalköy güzergahındaki trafik sıkışıklığını gidermek amacıyla hazırlanan “Uğur Mumcu Caddesi Yol Düzenleme Projesi”nin ilk etabı için ihale sözleşmesi imzalandı.

'Trafik sorununu gidermek için çalışıyoruz'
banner99

Girne Belediyesi’nden yapılan açıklamada, Uğur Mumcu Caddesi’nin dört şeride çıkarılması ve trafik akşının iyileştirilmesi için projelendirildiği ve liman çemberinden Çağra Yapı Market’e kadarki kısmın, aydınlatma, kaldırım, refüj ve çember yapımını kapsayan ihale sözleşmesinin Girne Belediyesi ve Silyon İnşaat Ltd. arasında imzalandığı bildirildi.

İhale bedeli 298 bin 870 TL olan ilk etabın 60 iş gününde tamamlanması hedefleniyor.

banner134
“Trafik sorununu gidermek için çalışıyoruz”

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, göreve geldikleri günden buyana kentin en büyük sorunlarından trafik konusuna ağırlık verdiklerini ifade ederek, Ulaşım Master Planı’nda öngörülen düzenleme ve değişiklikleri gerçekleştirmek için çalıştıklarını söyledi.

Otel, restoran, kafeler, konut ve iş yerlerinin bulunduğu kentin en işlek caddelerinden Uğur Mumcu Caddesi üzerinde yaya ve araç trafik akışını düzenlemek, Doğu Girne Çevre Yolu’nun yapılmamasından dolayı yaşanan trafik yoğunluğunun yarattığı sorunları gidermek amacıyla bir proje hazırladıklarını belirten Güngördü, projenin kısa süre sonra hayata geçirilmesinin planlandığını kaydetti.

Dr. Fazıl Küçük Bulvarı’nda yapılan düzenleme ve değişimin vatandaşlar tarafından büyük bir takdirle karşılandığını belirten Güngördü, kent genelinde kavşak düzenlemeleri, yeni durakların yerleştirilmesi, asfalt işleri ve köylerin kent merkezine bağlanmasını sağlayan kaldırım düzenlemelerinin de son hızla sürdüğünü belirtti.

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2017, 15:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75