Trafik suçundan tutuklandı, aracından uyuşturucu çıktı

banner37

Mağusa’da trafik polisinin tutukladığı İranlı S.R.A.’nın aracında arama yapan narkotik ekipleri uyuşturucu buldu. Mahkemeye çıkarılan zanlı hakkında 3 günlük tutukluluk temin edildi

Trafik suçundan tutuklandı, aracından uyuşturucu çıktı
banner99

Sedef BOŞNAK

Mağusa’da narkotik polisi, trafik polisinin tutuklayarak müdürlüğe getirdiği İranlı S.R.A.’nın aracında yaptığı aramada 2 kâğıt parçası içerisinde uyuşturucu olduğuna inandığı maddeye el koydu.  

Polisin meseleyle ilgili tutukladığı İranlı genç, dün Mağusa Kaza Mahkemesi’nde yargıç huzuruna çıkarıldı ve aleyhine tahkikat amaçlı 3 gün tutukluluk emri temin edildi.

banner134
Duruşmada, İddia Makamı olan Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak, meselenin tahkikat memurluğunu üstlenen PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Hasan Selvili’yi, yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Hasan Selvili, zanlının aracında bulup emare olarak aldığı 2 kâğıdı ve kâğıtlar içerisindeki maddeyi, incelenmesi için ilgili laboratuara göndereceğini belirterek mahkemeden tahkikatın tamamlanması için zanlı aleyhine 3 gün tutukluluk talep etti.

Yargıç Umut İnan, zanlının ilk nazarda meseleye bağlantısı olduğu yönünde bulgu yaptı ve meseleyle ilgili tahkikatın sürdürülebilmesi için tahkikata etki etme olasılığı olan zanlının 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Soruşturmayı yürüten polis, kâğıdı ve kâğıt içerisindeki emare olarak aldığı maddeyi, incelenmesi için ilgili laboratuara gönderecek.

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2018, 08:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75