Trafikte durduruldular, uyuşturucudan tutuklandılar

banner37

İhbar üzerine durdurulan araçta 1 gram uyuşturucu bulan polis, iki genci tutukladı

banner87
Trafikte durduruldular, uyuşturucudan tutuklandılar
banner90
banner99

Sedef BOŞNAK

PGM’ye bağlı narkotik polisi, Gazimağusa’da N.A.A. ve L.E.E.’nin bulunduğu bir araçta arama yaptı ve 1 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inandığı maddeyle, 1 adet öğütücü bularak, araçtaki iki genci tutukladı.

Meseleyle ilgili tutuklanan Nijeryalı iki genç dün mahkemeye çıkarıldı ve aleyhlerine 3 gün tutukluluk emri alındı.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Yargıcı Gökan Asafoğulları’nın huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı İlhan Damdelen, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Mustafa Kavaz’ı meseleyle ilgili olguları aktarması için tanık kürsüsüne çağırdı.

Tanık polis Mustafa Kavaz, aldıkları bilgi ışığında, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’ne bağlı bir polis ekibi tarafından, 18 Temmuz 2018’de, Glapsides yolu üzerinde, zanlıların içerisinde bulunduğu PU 926 plakalı aracı kontrol üzerine durdurdu ve içerisinde arama yaptı.

Mustafa Kavaz, konu araç içerisinde 1 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyle içerisinde uyuşturucu madde kalıntısı olan 1 adet öğütücü bulup emare zapt ettiğini anlattı.

Tanık polis emareleri incelenmesi için ilgili laboratuara göndereceğini belirttikten sonra, zanlılar aleyhine henüz yeni başlattığı tahkikatını salimen yürütebilmek için mahkemeden süre talep etti.

Yargıç zanlıların konu suçlara bağlantılı olabileceğine bulgu yaptı ve zanlıların 3’er gün süreyle poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2018, 09:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75