Trafikte önünde çok bekledi diye omuzunu kırdı

banner37

Girne’de trafikte yaşanılan sözlü tartışma sonrası kavga ettiği Hasan Öztürk’ün omzunun kırılmasına neden olan Sedat Deniz, teminata bağlanarak serbest bırakıldı

Trafikte önünde çok bekledi diye omuzunu kırdı
banner99

Meyil AVCAN

Girne’de trafikte önünde çok beklediği gerekçesiyle sözlü tartışmaya girdiği minibüs şoförü Hasan Öztürk ile kavga ederek, sağ omzunun kırılmasına neden olan zanlı Sedat Deniz, dün yeniden mahkemeye çıkarıldı ve ileride yargılanmak üzere teminata bağlandı.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen teminat duruşmasında, Savcı Mustafa Atakara, Girne Polis Müdürlüğü Adli Şube’de görevli polis memuru Mustafa Özmüezzin’i tanık olarak dinletti.

Polis memuru Özmüezzin, zanlı Sedat Deniz’in “Vahim Zarar”, “Kavga” ve “Rahatsızlık” suçlarından methaldar olduğunu belirterek, olayın olgularını mahkemeye aktardı.

banner134
Zanlı Deniz’in, trafikteyken önünde çok beklediği gerekçesiyle müşteki Hasan Öztürk ile kavga ettiği esnada sağ omzunun kırılmasına neden olduğunu ifade eden Özmüezzin, zanlının aynı gün tutuklanarak mahkemeye çıkarıldığını ve aleyhine 3 günlük tutukluluk alındığını kaydetti.

Özmüezzin, tahkikatın tamamlandığını belirterek, zanlının mahkemenin uygun göreceği uygun teminat koşullarına bağlanması talebinde bulundu.

Yargıç Meltem Dündar, zanlının ülke haricine çıkmaktan men edilmesine, tüm seyahat belgelerini polise teslim etmesine, KKTC vatandaşı iki kefilin 75’er bin TL’lik kefalet senedi imzalamasına ve haftada bir gün en yakın polis karakoluna giderek ispat-ı vücutta bulunmasına emir verdi.

Dündar, teminat koşullarının yerine getirilmemesi halinde ise, zanlının Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesini istedi.

 

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2019, 08:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75