Trafikte yine kaos yaşandı

banner37

Gönyeli çemberinden Lefkoşa’daki Fuar Alanı kavşağına kadarki bölümde, yolda yapılan çalışmalar nedeniyle, Fuar Alanı’na gidiş yolunun kapatılması, uzun araç kuyruklarına ve sürücülerin çile çekmesine sebep oldu

banner87
Trafikte yine  kaos yaşandı
banner90
banner99

“BU ÇİLE NE ZAMAN BİTECEK?”… Gönyeli çemberinden Lefkoşa’daki Fuar Alanı kavşağına kadar olan bölümdeki yolda yapılan çalışmalar nedeniyle, araçlarıyla milim milim ilerlemek zorunda kalan vatandaşlar isyan etme noktasına gelirken, bazı vatandaşlar bu çilenin ne zaman biteceğini sordu. Vatandaşlar, bu tür çalışmaların trafiğin en aza indiği gece saatlerinde yapılması gerektiğini söyledi.

Erol KANLIADA

   Karayolları Dairesi, ülkenin çeşitli bölgelerinde sürdürdüğü yol bakım ve onarım çalışmalarına devam ederken, Lefkoşa’da başlatılan çalışmalar dün vatandaşlara yine çile çektirdi.

   Gönyeli çemberinden Lefkoşa’daki Fuar Alanı kavşağına kadar olan bölümdeki yolda yapılan çalışmalar nedeniyle dün öğleden sonra Fuar Alanı’na gidiş yolu kapatıldı. Bu nedenle bu yolu kullanacak olan tüm araçlar hastane tarafına yönlendirildi.

banner134
   Mesai çıkış saatine denk gelen çalışmalar nedeniyle, vatandaşlar yollarda yine çile çekti.

   Özellikle Fuar Alanı’ndan Gönyeli çemberine kadar dayanan uzun araç kuyruğu yüzünden, sürücüler araçlarıyla milim milim ilerlemek zorunda kaldı.

   Araçlarıyla trafikte sıkışan vatandaşların bazıları ise, “bu çile ne zaman bitecek? Aksi zamanlarda trafiği kesip çalışma yapıyorlar, çilesini ise vatandaş çekiyor” dedi.

   Vatandaşlar, bu tür çalışmaların trafiğin en aza indiği gece saatlerinde yapılmasını istedi.

   Öte yandan, araçların Gönyeli çemberinden hastane tarafına yönlendirilmesi sonucu, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi güzergâhında da trafik sıkışıklığı yaşandı.

   Yaşanan trafik sıkışıklığından dolayı, hastasını almak üzere hastaneden çıkan ambulans şoförü de yolda zor anlar yaşadı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75