Trafosundan çıkan kıvılcım yangına neden oldu

banner37

Trafosundan çıkan kıvılcım yangına neden oldu
banner90
banner8

Paşaköy-Aslanköy anayolu üzerinde Devlet Üreme Çiftliği yakınlarında bulunan elektrik trafosundan muhtemelen aşırı voltaj yüklenmesi sonucu çıkan kıvılcımlar yangına neden oldu.
Bu sabaha karşı saat 02.00 sıralarında meydana gelen yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü.
Yangın sonucu Mehmet Şahan'a ait arazi içerisinde bulunan motor evi ve içerisinde bulunan çeşitli eşyalar yandı. Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi. 

UYUŞTURUCU TASARRUFU…

banner134
Lefkoşa’da devriye halinde olan polis ekibi, dün saat 13.00 sıralarında bir araç park yerinde şüpheli olarak dolaşan M.S.M.H’nin (E-26) çantasından bir maddeyi ağaç altına attığını tespit etti.
Yapılan kontrolde olay mahalline atılanın yaklaşık 1 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve içerisinde tütün ile karışık uyuşturucu madde olduğuna inanılan 1 adet sarma sigara olduğu kaydedildi.
Yürütülen soruşturma kapsamında bahse konu şahsın ikametgahında arama yapmak için kalmakta olduğu apartmana gidildiği sırada apartmanın giriş kısmında bulunan A.I.D.M’nin (E-22) polisi gördüğü esnada kaçmaya çalışması üzerine, üzerinde yapılan aramada yaklaşık 2,7 gr ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulundu. Bahse konu şahısların tutuklandığı bildirildi.
Öte yandan Polis Basın  Bülteni’ne göre tasarruflarında uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak tutuklan M.A.R.A.Q (E-23) ve A.A.M.A (E-24), yapılan tahlillerde bulunan maddelerin uyuşturucu olmadığının tespit edilmesi üzerine serbest bırakıldı.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINI İHLAL

Dün geceden bu sabaha kadar olan sürede ülke genelinde polis tarafından yapılan denetimlerde; 6 kişinin gece yarısından sonra sokağa çıkma yasağını ihlal ettiği, yasağa rağmen 4 işyerinin kapama saatine riayet etmeyerek açık bulundurduğu tespit edildi. İlgili kişiler hakkında yasal işlem başlatıldı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75