banner6

Trump'ın kabinesine Kıbrıs'tan görevlendirme

banner37

ABD’nin yeni Başkanı olacak Trump, Kıbrıs Bankası Başkan Yardımcısı Wilbur Ross'u ABD Ticaret Bakanlığı görevine getirdi.

Trump'ın kabinesine Kıbrıs'tan görevlendirme
banner151 banner143

Kıbrıs Rum Maliye Bakanı Harris Georgiades ve Kıbrıs Bankası CEO`su John Patrick Hourican, Banka Başkan Yardımcısı Wilbur Ross`un, başkan seçilen Donald Trump tarafından ABD Ticaret Bakanlığı görevine getirilmesinin Kıbrıs için olumlu bir gelişme olduğunu belirtti.
Kıbrıs Bankası tarafından düzenlenen bir etkinlikte yüksek eğitim öğrencilerine hitap eden Georgiades, “İltimas beklemiyoruz, politika böyle çalışmaz ancak bu görevlendirme çok olumlu bir işarettir ve Kıbrıs ve ABD yönetimi arasında iyi bir iletişim kanalı olacağı açıktır” dedi.
Bu yatırımı yapan ve yöneten kişinin başarılı, Kıbrıs’ın dostu bir kişi olduğunu, Kıbrıs`a inandığını ifade eden Maliye Bakanı, Kıbrıs sorunuyla ilgili olarak da, ülkenin yeniden birleşmesinden doğacak oldukça fazla beklentinin gerçekten teyidi için kamu maliyesinde gerekli şeyleri sağlayabilmek için doğru ve güvenilir düzenlemeler yapılması gerektiğini tekrarladı.
Kıbrıs Bankası CEO`su John Patrick Hourican da, Ross’un Kıbrıs`ı bildiğini ve anladığını, Kıbrıs`ta özellikle Kıbrıs Bankası`nda ülkeye doğrudan yapılan en büyük yabancı yatırım olan 1 milyar Euro’luk yatırımı olduğunu söyledi.
Hourican ise Kıbrıs sorunuyla ilgili olarak sorunu çözme umuduyla heyecanlı olduğunu kaydetti, iyi bir planlama gerektiğini vurguladı.
 

 

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2016, 10:46
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104