banner6

Tufan Erhürman: Böyle bir yapıyı hiçbir şekilde meşru görmüyoruz

banner37

Tufan Erhürman: Böyle bir yapıyı hiçbir şekilde meşru görmüyoruz
banner150 banner151 banner143

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, BRT ekranlarında yayınlanan bir programa telefon bağlantısı ile katıldı.

Erhürman, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın hükümeti kurma görevini Ulusal Birlik Partisi (UBP) Milletvekili Ünal Üstel’e vermesini değerlendirerek, “Böyle bir yapıyı hiçbir şekilde ‘meşru’ görümüyoruz” dedi.

Sürecin sürdürülebilir olmadığını da vurgulayan Erhürman, bugün Meclis Genel Kurulu’nda yapmış olduğu açıklamalara işaret etti.

"BAŞKA SÖZE GEREK VAR MI?"

Erhürman, sosyal medya üzerinden şu açıklamayı yaptı:

“Sn. Sucuoğlu bugün, hükumeti kurma görevinin hangi UBP milletvekiline verileceğine en yetkili organ olan Parti Meclisi'nin karar vereceğini söyledi.

DP-YDP bugün, "görev CTP'ye verilmelidir" diye açıklama yaptı.

Sn. Arıklı, bugün, "11 ay hükumette kaldık hiçbir icraat yapamadık. Sonra 59 gün daha hükumette kaldık yine hiçbir icraat yapamadık. Sebep UBP'nin iç meseleleri" dedi.

Sn. Sucuoğlu, üç gün önce, "bu saatten sonra DP ve YDP ile hükumet görüşmesi yapmak bize yakışmaz" dedi.

Sn. Hasipoğlu, 10 gün önce, “UBP’nin 15 bin üyesinin oyuyla seçilmiş parti genel başkanı bulunduğunu, genel başkan haricinde UBP’nin başka bir vekiline hükümeti kurma görevinin verilmesini UBP’nin kabul etmeyeceğini" söyledi.

Sn. Tatar, üç gün önce, hükumeti kurma görevi vereceği milletvekilinin UBP yetkili organlarında belirlenmesi gerektiğini söyledi.

Sonuç: Az önce hükumeti kurma görevinin Sn. Üstel'e verildiği haberi basına düştü! UBP'nin herhangi bir "yetkili organ" kararı yok!  Beklenti Sn. Üstel'in UBP-DP-YDP hükumetini kurması!

Başka söze gerek var mı?"

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110