banner6

Tufan Erhürman, Çocuklarımız için planlamayı sendikalarla ve uzmanlarla birlikte yapmalıyız

banner37

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, bazı öğrencilerin denetimi yapılmayan okullarda devam etmeyi reddettiğinin altını çizdi; çocuklar için planlamanın, sendikalarla ve uzmanlarla birlikte bir an önce yapılması gerektiğini kaydetti.

Tufan Erhürman, Çocuklarımız için planlamayı sendikalarla ve uzmanlarla birlikte yapmalıyız
banner90
banner99

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, okulların denetimiyle ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Erhürman, bazı öğrencilerin denetimi yapılmayan okullarda devam etmeyi reddettiğinin altını çizdi; çocuklar için planlamanın, sendikalarla ve uzmanlarla birlikte bir an önce yapılması gerektiğini kaydetti. Erhürman açıklamasında, "Pandemide çok şey kaybeden bu nesle daha fazla kaybettirme lüksümüz yok!" dedi. 

Erhürman'ın açıklamasının tamamında şu ifadeleri kullandı: 

"Bazı öğrenciler denetimi yapılmamış okullara devam etmeyi reddediyor. Aileler çocuklarını okula göndermekten çekiniyor. Öğretmen sendikaları aslında son yıllarda düzenli olarak fiziki sorunları olan okullarla ilgili raporlar hazırlıyorlar ama...

Elbette şimdi önümüze bakmak zorundayız. Çocukların ve ailelerin endişeleri son derece insani ve anlaşılır. Bu bize, denetimleri bilimsellikten uzaklaşmamıza yol açmayacak bir hızla tamamlama yükümlülüğü getiriyor.

En az onun kadar önemli olan, denetimlerin sonuçlarına bağlı olarak belli bir süre ya da tamamen kullanım dışı kalacak okullardaki çocuklarımız için planlamayı, sendikalarla ve uzmanlarla birlikte bir an önce yapmak. Pandemide çok şey kaybeden bu nesle daha fazla kaybettirme lüksümüz yok!"

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104