banner6

Tufan Erhürman: TL’deki dalgalanma ön görülemeyen bir durum değil

banner37

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, TL’deki dalgalanmanın ön görülemeyen bir durum olmadığını ifade ederek, ekonomistlerin 14 Mayıs'tan sonra TL’de dalgalanma olacağını aylar öncesinden söylediğini hatırlattı ve “Dövize endeksli muhasebe sistemine geçmeliyiz” dedi.

Tufan Erhürman: TL’deki dalgalanma ön görülemeyen bir durum değil
banner150

banner150

banner99

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, BRT’de yayınlanan ‘Manşet+’ adlı programa katılarak gündemi değerlendirdi.

25 Haziran’da yapılacak olan ara seçimlere değinen CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, “Bizim mecliste bulunup kalmaya devam etmemizin sebebi halktır” şeklinde konuştu. Erhürman, 49 milletvekili için eşit konuştuğunu ifade etti.

“Ben meşruyum da, Ünal bey meşru değil demiyorum” diyen Erhürman, yasama organı meşrutiyeti ve yürütme organı meşrutiyetinin ayrı olduğunu kaydetti.

Erhürman ayrıca, Halkın Partisi (HP) Genel Başkanı Kudret Özersay’a saygı duyduğunu ve meclisten çekilmesini hiç eleştirmediğini dile getirdi.

1990 yılında CTP’nin seçimlerin meşru olmadığı gerekçesi ile meclise girmediğini söyleyen Erhürman, “Meclise girmedi diye kimse kale almadı… Ara seçime gidilerek CTP’den boş kalan koltukları da doldurdular böylece meclisten istedikleri yasayı rahatça geçirdiler..” dedi.

“Halkım bana 18 milletvekili verdiyse yanlış yasaların geçmemesi için elimden geleni yaparım” şeklinde konuşan Erhürman, insanların dertlerinin çok daha farklı olduğuna da değindi.

Erhürman, “Şu anda insanların derdi geçim, et fiyatları ve okul fiyatları” ifadelerini kullandı.  

“DÖVİZE ENDEKSLİ MUHASEBE SİSTEMİNE GEÇMELİYİZ”

“Biz bu ülkede dövize endeksli muhasebe sistemine geçmezsek bu bizde zatüre etkisi yaratır” diyen Erhürman, KKTC’nin bugün ki sorunları devam ettiği müddetçe ise dolar veya euro kullanacağız demenin zor bir durum olduğuna değindi.

Artık insanların kendi kendilerine dövizin çıkabileceği ile ilgili tahminleri olduğunu ifade eden Erhürman, “Kimi özel okul direkt döviz alırken kimi okul TL üzerinden dövize endeksli fiyat belirliyor…” dedi.

“TL’DEKİ DALGALANMA ÖNGÜRELEMEYEN BİR DURUM DEĞİLDİR”

“TL’deki dalgalanma ön görülemeyen bir durum değil ekonomistler 14 Mayıs'tan sonra TL’de dalgalanma olacağını aylar öncesinden söylemişti” dedi.

Erhürman konuşmasına şu şekilde devam etti:

“Şimdi başlayacaklar tartışmaya ‘2 ayda bir mi hayat pahalılığı vereyim, 3 ayda bir mi? Asgari ücreti kaç TL yapayım?’ Bunların hepsi palyatiftir… Hayat pahalılığını da sadece kamuya veriyorsunuz zaten özelde çalışan ne yapacak? Piyasa kendini kontrol edemiyor ve yan yollara sapılıyor…”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104