Tüketiciler Derneği, pahalılığa karşı şok eylem kararı aldı

banner37

Tüketiciler Derneği, pahalılığa karşı şok eylem kararı aldı
banner99

Tüketiciler Derneği, piyasada yaşanmakta olan “fiyat anarşisinin” tüketicileri isyan ettirecek boyuta ulaştığı gerekçesiyle şok eylemler başlatma kararı aldıklarını duyurdu.

Dernek Başkanı Hasan Yılmaz Işık, yazılı açıklamasında, derneğin tüketicilerden gelen “feryada” daha fazla seyirci kalmayacağını ifade etti.

Acil müdahalede bulunması için Ekonomi ve Enerji Bakanlığına çağrı yapan Yılmaz Işık, hükümeti “stokçuluk, monopol ve fahiş kar payları” konusunda gerekli cezai yaptırımların uygulanması konusunda uyardı.

banner134

Işık, pahalılığa karşı radikal önlemelerin alınmasını sağlamak için Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a da, “acil olarak Sosyal Ekonomik Konseyi  Devlet Planlama Örgütü başkanlığında toplantıya çağırması ve süratle Türkiye ile ‘Ekonomik Entegrasyona’ gidilmesi” için çağrı yaptı.

AB Gümrük Birliği mevzuatı kapsamında Güney Kıbrıs’a TC menşeli ürünlere gümrük muafiyeti tanınırken KKTC’ye bu ürünlerin vergilendirilerek geldiğini öne süren Dernek, bunu “kabul edilemez bir siyasi ve ekonomik gaf” olarak değerlendirerek, “KKTC ve TC hükümetleri nezdinde şiddetle protesto ettiğini” de kaydetti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
nagihan üzüm
nagihan üzüm - 1 hafta Önce

kesinlikle denetleme olmalı. 32 li tuvalet kağıdı bir markette 69 tl iken başak bir markette 37,9 tl nasıl oluyor anlamadım.

SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88