Tüketimi çok, denetimi yok!

banner37

Koronavirüse karşı korunmada maske ve sosyal mesafe kadar hijyenin de önemi çok büyük. Pandeminin başlamasıyla ATM önlerine yerleştirilen dezenfektan kutularının birçoğunun içinde dezenfektan yok, bazıları da kırık!

Tüketimi çok, denetimi yok!
banner99

TOPLUM SAĞLIĞI İÇİN ÇOK ÖNEMLİ… Pandeminin patlak vermesiyle gerek işyerlerine, gerekse de ATM’lerin önlerine konulan dezenfektan kutuları, ilerleyen süreçte işlevini yitirmeye başladı. Sürekli kullanılan dezenfektanların belirli periyotlarda kontrol edilerek yeniden doldurulması, kırılanların ise yenisiyle değiştirilmesi çok ama çok önemli. Vatandaşların sürekli kullandığı dezenfektanların zamanında denetlenerek yeniden doldurulması ise toplum sağlığı açısından büyük önem arz ediyor

Ahmet UÇAR

   Ülkede Koronavirüs tehdidine karşı vatandaşın ellerini dezenfekte etmesi amacıyla genellikle ATM’lerin önlerine yerleştirilen dezenfektan kutularının çoğu boş ya da kırık.

   Vatandaşların sürekli kullandığı dezenfektanların zamanında denetlenerek yeniden doldurulması ise toplum sağlığı açısından büyük önem arz ediyor.

   Pandeminin patlak vermesiyle gerek işyerlerine, gerekse de ATM’lerin önlerine konulan dezenfektan kutuları, ilerleyen süreçte işlevini yitirmeye başladı. Sürekli kullanılan dezenfektanların belirli periyotlarda kontrol edilerek yeniden doldurulması, kırılanların ise yenisiyle değiştirilmesi çok ama çok önemli.

banner134
   Vatandaşların işlem öncesi ve sonrası ellerini dezenfekte etmesi için ATM önlerine yerleştirilen dezenfekte kutularının içerisinde dezenfektanın kalmaması, pek çok vatandaşın şikayetine neden oluyor.

    Olası virüs bulaşına karşı ellerini dezenfekte etmek isteyen vatandaşlar, boş kutuları görünce şaşırıp kalıyor.

   Dezenfektan kutularının denetiminden hangi makamın sorumlu olduğunu soran vatandaşlar, böyle giderse virüs vakalarının daha da artacağından endişe ediyor.

   KIBRIS muhabiri, Lefkoşa bölgesinde bazı ATM’lerin önlerindeki dezenfektan kutularının durumunu görüntüledi.

   Pandemi sürecinin başladığı günlerde Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) tarafından ATM’lerin önüne konulan dezenfektan kutularının boş olduğu görüldü. Bazı dezenfektanların da kırıldığı saptandı.

   Girne Kapısı’nda ve Terminal Bölgesi’ndeki bazı ATM’lerin dezenfektan kutuları boşken, Ortaköy’dekilerin de kırıktı.

   Konuyla ilgili görüşüne başvurduğumuz Lefkoşa Türk Belediyesi’ndeki yetkililer, ATM’lerin önündeki  dezenfektanların sürekli yenilendiğini, kırık durumdakilerle ilgili de bazı adımların atılacağını söyledi.

   Yetkililer, ATM’lerin önündeki dezenfektan kutularının otomatik olduğunu ve piyasada kalmadığını ifade ederek, otomatik dezenfektan kutuları gelene kadar bugünden itibaren pompalı dezenfektan kutularının kullanılacağını bildirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75