Tulga: Ne varsa birlikte paylaşmalıyız

banner37

Hürrem Tulga, ülkenin yeniden ayağa kalkması için önerilerde bulundu

Tulga: Ne varsa birlikte paylaşmalıyız
banner99

Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası Genel Koordinatörü Hürrem Tulga, Kıbrıs Tv ekranlarında yayınlanan Elif Şen Çatal’ın sunduğu Manşet programına katılarak ülkenin içinde bulunduğu koşulları değerlendirdi.

Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası Genel Koordinatörü Hürrem Tulga, pandemi döneminde özellikle küçük esnafın darbe aldığına vurgu yaptı. Tulga, ülkede üretimin yetersiz olmasının olumsuz etkilerini pandemi döneminde daha da fazla hissetmeye başladığımızı dile getirerek biran önce devlet tarafından önlem alınması gerektiğini söyledi.

YEREL BULAŞ EKONOMİK ÇÖKÜŞÜ TETİKLEDİ

Tulga piyasa koşullarının her geçen gün daha da zorlaştığına dikkat çekerek ülkede iç bulaşın görülmesiyle ekonomik anlamda çöküşün hızlandığını ifade etti. Tulga, iç bulaşla birlikte COVİD 19 tanısı konan esnafın tekrar ekonomik anlamda kalkınmasının zor olduğunu dile getirdi. “COVİD 19 tanısı konan bir esnaf, yeniden hizmet vermeye başladığı zaman insanlar psikolojik olarak oraya gitmek istemeyecek bu da esnafın çok daha zor duruma düşmesini sağlayacak” dedi.

banner134
“DEVLET KATKI YAPMALI”

Hürrem Tulga konuyla ilgili şunları söyledi:

“Bulaşla birlikte insanlar dükkanlarını kapatıyor. Başka bir çaresi yok. Daha bulaş yaşamadan bile dükkanını açıp siftah olmadan kapatanlar oldu. Çark yeniden azda olsa dönmeye başlamıştı ama yerel bulaşın başlamasıyla çark tamamen durdu. Böyle bir durumda bulaşın olduğu işletmelere devletin katkı sağlaması gerekir. Devlet bu insanları işsiz statüsünde kabul ederek maddi katkı yapmalıdır.”

“KAYNAKLAR BÖLÜŞÜLMELİ…”

İçinde bulunduğumuz sağlık ve ekonomik sorunlarını savaştan beter bir durum olarak değerlendiren Tulga, yaşamın devamını sağlayabilmek için kurumların birbirini hissederek dayanışma göstermesinin elzem olduğunu dile getirdi. Ülkedeki kaynakların bölüşülerek bu dönemleri atlatmanın mümkün olduğunu anlatan Tulga, bunun savaş ve kriz zamanlarında hep yapıldığına değindi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75