Tüm anlar kameraya yakalandı

banner37

Macilla Petrol İstasyonu’nda dün gece yarısı bir erkek çocuk, istasyonun buzluklarını açmaya yeltendi ve başarılı olamayınca istasyon sahibinin bakımını üstlendiği köpeğe işkence yaptı

banner87
Tüm anlar kameraya yakalandı
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’nın Çağlayan bölgesinde, Macilla Petrol İstasyonu’nda dün gece yarısı bir erkek çocuk, istasyonun

buzluklarını açmaya yeltendi ve başarılı olamayınca istasyonun köpeğine yanında getirdiği futbol topu ile defalarca şut attı.

Macilla Petrol İstasyonu’nun sahibi Erdoğan Macilla’nın bakımını üstlendiği ve iki ay önce ameliyat edilen köpeğe futbol topu ile yaklaşık 20 kez şut atarak işkence eden çocuk, köpeğin üzerine çiş yaptı ve istasyondan ayrıldı.

Olayla ilgili KIBRIS’a konuşan Erdoğan Macilla, dün gece saat 00.15’te 10-15 yaşlarında bir erkek çocuğun istasyona gelip, önce marketin önündeki dört buzluğu açmaya çalıştığını ve buzluklardan birini yere devirdiğini anlattı.

Macilla, “Olayı sabah fark ettik ve kamera kayıtlarını inceleyince, 10-15 yaş aralığında bir erkek çocuğun bu suçu işlediğini gördük. Çocuk, buzlukları zorladıktan sonra, bakımını üstlendiğimiz ve iki ay önce ameliyat olan köpeğimize, tişörtünün içinden çıkardığı futbol topuyla en az 20 kez şut çektiğini gördük. Köpeğe eline ne geçtiğiyse fırlattı ve en son köpeğin üzerine çiş yaptı” dedi.

 

“Çocuğun evden kaçtığını öğrendik”

Kendi imkânlarıyla çocuğun kimliğini bulduğunu belirten Macilla, çocuğun annesini telefonla aradığını ve annenin kendisine, “Ben şeker hastasıyım. Evden kaçtı. Yapacak bir şeyim yok” dediğini söyledi.

İlk kez böyle bir olay yaşadıklarını belirten Macilla, “Bu çocuğun daha önce de kriminal olaylara adının karıştığını öğrendik. Bizim bir zararımız yok ama başka kişilere ve kendisine daha fazla zarar vermemesi adına çocuğun tespit edilip, rehabilite edilmesi çok önemli” dedi.

Macilla, olayı polise bildirdiğini de kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2018, 11:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108