Tüm kentlerde denetim olmalı

banner37

Girne’de yapılan huzur operasyonu takdir gördü ancak vatandaşlar, bunun sürekli olmasını ve Girne’deki gibi başka kentlerde de geceyi sokaklarda, parklarda, banklarda yatarak sabahlayan insanların mercek altına alınmasını istedi

banner87
Tüm kentlerde denetim olmalı
banner90
banner99

Mehmet KARA

Büyük kentlerimizin sokaklarında, parklarda, banklarda yatan, terk edilmiş binalarda, yarım inşaatlarda sabahlayan insanlar, artık sıkça rastlanan ve vatandaşlarımızı korkutan manzaralar. KIBRIS’a konuşan vatandaşlar, Girne’de yapılan büyük huzur operasyonunun benzerlerinin diğer büyük kentlerde de gerçekleştirilmesini istiyor.

Vatandaşlar, Girne’de olduğu gibi Lefkoşa, Mağusa, Güzelyurt ve İskele’de de benzeri huzur operasyonlarının halkı rahatlatacağını, halkın rahatça sokaklarda dolaşabileceğini söylüyor.

Özellikle Lefkoşa’da da Girne’deki gibi sokaklardaki banklarda uyuyan, surlar içindeki terk edilmiş binalarda sabahlayan insanlar olduğunu belirten vatandaşlar, buralarda uyuşturucu kullanıldığını ve fuhuş yapıldığını da söylüyor. Bazı vatandaşlar, belli bir saatten sonra Lefkoşa surlar içine girmeye korkar olduklarını vurguluyor.

 

Parktaki cinayet herkesi korkuttu

 

Girne’de çocuk parkında bulunan bankta uyuyan bir kişinin birkaç hafta önce cinayete kurban gitmesi,“Bu insanlar, evleri olmadığı için mi sokaklarda yatıyor? Sokaklarda yaşamanın nedeni nedir? Otelde, pansiyonda kalacak paraları yok mu? Paraları olmadığı için suç işliyorlar mı?” gibi soruları akıllara getirdi.

Belli bir saten sonra Girne Kordonboyu ile Ramadan Cemil Meydanı ve Girne Kalesi yakınlarında bulunan banklarda uyuyan insanlar herkesin dikkatini çekiyordu. Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Cürümleri Önleme Şubesi (CÖŞ) ekipleri önceki gece söz konusu bölgede onlarca kişiyi kontrol etti.

Kent sokaklarında sabahlayan bazı kişiler, KIBRIS gazetesi muhabirinin denklanşörüne de yansıdı.

Geceleri insanlar evlerine çekildikten sonra şehir sokakları tamamıyla onların… Gözünüzü nereye çevirirseniz birilerini görmek mümkün…

Yoldan geçenler, meraklı bir şekilde bu insanlara bakıyor.

Geceleri banklarda sabahlayan bu insanların sayısında günden güne artış olduğunu savunan vatandaşlar, “Eğer bu insanlar yardıma muhtaçsa, yetkililer konuya el atmalı ve soruna çözüm bulmalı” dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2018, 09:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75