banner6

Tunalı: Değişim zamanı geldi

banner37

TKP Yeni Güçler Başkan Yardımcısı Tözün Tunalı, çok zor bir dönemden geçen KKTC’de artık değişim zamanı geldiğini kaydetti.

Tunalı: Değişim zamanı geldi
banner151 banner143

Tunalı yaptığı yazılı açıklamada, insanların bölündüğü, yandaş bir düzenin yaratıldığı, rüşvetin her sektöre yayıldığı, hesap sorulamayacak bir düzenin devam ettiği, devlet mallarının yağmalandığı, rant düzenin kurulduğu, kişiye göre adalet sağlandığı, hukukun siyasete kurban edildiği ve partizanlığın her geçen gün büyük boyutlara ulaştığını iddia etti.

“Sorumlu halkımız olacaktır”

Adada asırlardır Türklüğünü sürdürmek için mücadele veren KKTC halkının artık önünün açılması zamanı geldiğini belirten Tunalı, halkın artık iktidar olmuş siyasi partilere ve siyasetçilere güven duymadığını, bu düzenin devam etmesi durumunda tek sorumlunun KKTC halkı olacağını kaydetti.

Tunalı, ülkenin mafyaya teslim edildiğini ve hükümetin de söz verdiği reformların hiçbirini hayata geçiremediğini savundu.

“Değişim ve reform kaçınılmazdır”

Tunalı, “İlkokula kadar giren uyuşturucunun tek sorumlusu bunlar değil mi? Önlem dahi alamıyorlar. Çünkü hep göz yumuyorlar. Değişimi ve reformları bu zihniyetlerin yapamayacağını artık KKTC halkı görmeli ve geleceği için değişimi gerçekleştirmelidir” ifadelerini kullandı.

TKP Yeni Güçler bu değişim için hazırdır”

Ülkede değişim ve reform hareketi için TKP Yeni Güçler’in tek alternatif parti olduğu görüşünü savunan Tunalı, TKP yeni Güçler’in geleceğin KKTC’sini inşa edecek kadrolara sahip olduğunu kaydetti.

 

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2017, 16:27
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104