banner6

Tunalı: Düzen çöktü

banner37

Toplumcu Kurtuluş Partisi Yeni Güçler (TKP YG) Başkan Yardımcısı Tözün Tunalı, kendi ülkesinden umudu kesen insan sayısının her geçen gün artığını savunarak, “KKTC’deki düzen çöktü. Halk çöken bu düzeni değiştirmek mecburiyetindedir” dedi.

Tunalı: Düzen çöktü
banner90
banner99

İnsanların günden güne fakirleştiğini, iş bulamayan insanların göç ettiğini, hükümetlerin sermayeye teslim olduğunu savunan Tunalı, “Artık gerçekleri görün, kişileri zengin yapmaktan vazgeçin, tüm halkın zenginliği için çalışın” ifadelerine yer verdi.

“Ülkedeki yaşamın nasıl olduğunu göremeyen bir yönetimle karşı karşıyayız”

Yazılı açıklamasında yetkililere, “KKTC insanını artık umursayın” diye seslenen ve hükümeti eleştiren Tunalı, “Ülkedeki yaşamın nasıl olduğunu göremeyen bir yönetimle karşı karşıyayız ama halk gerçekleri görüyor, sorgulama zamanının geldiğini söylüyor.  Bu sistem artık çökmüştür. Halk çöken düzeni değiştirmek mecburiyetindedir” dedi.

Göç etmek zorunda bırakılan insanların ülke ekonomisine kazandırılması için yasal düzenlemelere gidilmesinin kaçınılmaz olduğunu da kaydeden Tunalı, “Ülkemizde emeğiyle, alın teriyle para kazanmak isteyen insanlarımız yabancı uyruklu kişilere tercih edilmemelidir” ifadesine yer verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2017, 16:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104