banner6

Tunalı: Mafya düzeni bitecektir

banner37

Toplumcu Kurtuluş Partisi Yeni Güçler ( TKP Yeni Güçler) Başkan Yardımcısı Tözün Tunalı, “Nereden nereye geldik ve nereye gidiyoruz” söyleminin artık sorgulanmasının zamanı geldiğini söyledi. Tunalı, “Güzelim ülkemde eskiden fakirlik vardı fakat bunun yanında insanlık, kardeşlik ve yardımlaşma vardı. Fakat tüm bu değerlerimiz bir bir ortadan kalktı. Milliyetçilik kisvesi altında ülkemizin tüm değerleri yitirildi. Zengini daha çok zengin yapan bir düzen kuruldu. “dedi.

Tunalı: Mafya düzeni bitecektir
banner99

İnsanlarımız arasında ayrımcılık yapılarak benden olmayanlara vatan haini damgası vurulmaya çalışıldığına vurgu yapan Tunalı, “Statükodan beslenen partiler,  ülkenin kilit noktalarına hep kendi yandaşları yerleştirdi. Arsalar ve araziler hep kendilerine, kendine yandaş olan kişilere tahsis edildi. Sırf koltuklarda daha fazla otursunlar diye birçok tavizler verildi. Vatandaş olması gerekenler vatandaş yapılmazken, vatandaş olmayı hak etmeyen suç makinelerinin tümünü vatandaş yaparak ülkede bir mafya düzenin kurulmasına olanak sağladılar.” açıklamasında bulundu.

KKTC’nin geleceğinin en yüksek makamdan, en alt düzeye kadar hiç kimsenin umurunda olmadığının altını çizen Tunalı, “ Bu düzenin devam etmesini isteyenler Mafya ile kol kola girdiler. Siyasilerin birçoğu ülkenin kanını emen mafyaların büyümesini sağladılar. Baronlar zaman zaman “ konuşursam tüm siyasetçiler biter” sözü bile söyleme cesaretini bile gösterebildiler.  Fakat bu sözleri söyleyen kişiler hakkında ne Savcılık ne de Polisimiz hiçbir adım atmadı. Siyasi erk zaten bunların üstlerine gidemedi ya da izinde vermediler. Zaten vermelerini de beklemek safça bir düşünce olurdu.” dedi.

“Kumarhaneler partilere seçimlerde maddi kaynak sağlar” diyen vekillerin olduğuna dikkat çeken Tunalı, “ Bu açıklamaları eğer KKTC halkı unutup bu insanlara oy verecekse, söyleyecek hiçbir sözümüz yoktur dedi.  KKTC’de 7 Ocak 2018’de bir var olma seçimi yapılacağına dikkat çeken Tunalı, “ Geleceğini kurtarma seçimi olarak görülmesi gereken bu seçimlerde ayni isimlerin ve ayni partilerin yeniden parlamentoya girmesi bu ülkeye büyük bir ihanettir.” açıklamasında bulundu.

Ülkede her türlü usulsüzlüğün, yolsuzluğun ve Mafya düzeninin sürdüğünü ve artık bunlardan hesap sorma zamanının geldiğini söyleyen Tunalı, “ Hiçbir parti birbirlerinden bugüne kadar hesap soramadı. Birbirinden hesap sormayan bu partiler, hangi yüzle halkın karşısına çıkıp bize oy verin diyecekler merak ediyoruz. 2018 yılı Ocak ayı,  KKTC halkı için bir Milat olacaktır. Ülkede her şey değişecektir. Bu değişimi yapacak olan da KKTC halkının kendisidir.” Dedi.

TKP Yeni Güçler olarak bu ülkeyi bu duruma getirenlerden hesap soracağız, eğer bu hesabı sormazsak Kıbrıs Türk halkı bizlerden hesap sorsun” açıklamasında bulunan Tunalı, “ KKTC halkının tek çıkış yolu vardır oda bu kokuşmuş düzeni tümüyle değiştirmek ve hepsinden kurtulmaktır.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2017, 14:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104