banner6

Tüp gaza zam yapılmayacak, akaryakıtta indirim olabilir

banner37

Ev tipi tüp gaz fiyatının zamlanacağı yönündeki iddiaların doğru olmadığını kaydeden Ekonomi ve Enerji Bakanı Arıklı, hatta Bakanlar Kurulu’nda akaryakıtta bir miktar indirime gitme konusunu görüşeceklerini belirtti:

Tüp gaza zam yapılmayacak, akaryakıtta indirim olabilir
banner8

“ZAM SÖZ KONUSU DEĞİL”… Ülkeye gaz tedariğini sağlayan 2 firma, uluslararası borsada gazın ton başına 180 dolar arttığını, zararına satış yaptıklarını söyleyerek bakanlıktan zam talebinde bulundu. Ekonomi ve Enerji Bakanı, Başbakan Yardımcısı Erhan Arıklı ise KIBRIS’a konuşarak şu aşamada tüp gaza zam yapılmasının uygun olmadığını ve zammı düşünmediklerini aktardı. Arıklı, talebin yine de Bakanlar Kurulu’nda akaryakıt indirimi ile birlikte değerlendirileceğini söyledi.

Eniz ORAKCIOGLU


Ülkemizde zamların ardı arkası kesilmezken dün de tüp gazın fiyatına 20 – 30 TL’lik bir zam geleceği iddiası atıldı.


KIBRIS’ın ulaştığı bazı kaynaklar uluslararası borsada gazın fiyatının ton başına 180 dolar arttığını ve ülkemize gelen gazın da zamlı geldiğini belirti.

banner134


Ekonomi ve Enerji Bakanı, Başbakan Yardımcısı Erhan Arıklı ise KIBRIS’a konuşarak şu aşamada tüp gaza zam yapılmasının uygun olmadığını ve zammı düşünmediklerini aktardı.


Arıklı, ülkemizde gaz getiren Altınbaş Petrol ve Kıbrıs Türk Petrolleri diye 2 firma olduğunun altını çizerek, bu iki firmanın bakanlığa başvurarak, maliyetlerinin artması ve gelen gazın pahalı olması sebebi ile zararına satış yaptıklarını söyleyerek, fiyatta düzenleme talep ettiklerini vurguladı.


Tüp gaza zam yapmanın gündemlerinde olmadığını ve düşünmediklerini kaydeden Arıklı, yine de bu talebi Bakanlar Kurulu’nda görüşeceklerine dikkat çekti.


20-30 TL’lik zam yapılacağı iddialarının nerden çıktığını bilmediğini belirten Arıklı, “öyle bir zam söz konusu değil” şeklinde konuştu.
 


Arıklı, vatandaşlara da KIBRIS aracılığı ile bir müjde vererek, pazartesi günü gerçekleştirilecek Bakanlar Kurulu’nda akaryakıtta bir miktar indirime gidilmesi konusunun görüşüleceğini belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88