Tüp gazda 2. zam şoku!

banner37

Havaların iyice soğuduğu şu günlerde vatandaşların ısınmak için büyük rağbet gösterdiği ev tipi 10 kiloluk tüp gazın fiyatı 73 TL oldu. Geçen hafta 66 TL'den 70 TL'ye çıkarılan tüp gazın fiyatı şimdi de 73 TL'ye yükseldi

Tüp gazda 2. zam şoku!
banner99

BİR HAFTADA İKİNCİ ZAM... Fiyatına 13 Ocak’ta 4 TL zam yapılan tüp gazın 70 TL’ye çıkarılmasına tepkiler dinmeden, halk ikinci şokla karşılaştı. 3 TL birden zamlanarak 73 TL olan tüp gazın bir haftada toplam 7 TL yükselmesi, vatandaşı çileden çıkardı. Dondurucu soğukların yaşandığı şu günlerde tüp gaza peş peşe zam yapılması, öfkeyi daha da artırdı

Funda GÖLER ÖZSAKINÇ

Kara kışın göbeğinde ev tipi 10 kiloluk tüp gazın fiyatı 73 TL oldu. Bir hafta önce 13 Ocak’ta fiyatı 66 TL’den 70 TL’ye yükselen tüp gaz, dün şok bir kararla 3 TL’lik yeni bir zam görerek, 73 TL’ye çıktı.

Bir haftada iki kez zam gören tüp gaza yapılan fiyat artırımı, vatandaşlardan büyük tepki topladı.

Dondurucu soğuklarda ısınmak için tüp gaza hücum eden vatandaşlar, bu konuda katmerli zam kararı alanlara ateş püskürdü.

Yüksek elektrik fiyatlarından dolayı ısınmak için klima kullanamayan birçok vatandaş, bu ihtiyaç için tüp gazla çalışan sobaları kullanıyor.

KIBRIS Gazetesi’ni arayarak tüp gaz zammını şiddetli şekilde eleştiren pek çok vatandaş, kara kışta vatandaşa bunun yapılamayacağının altını çizdi.

Tüp gazın bir haftada iki kez zam görmesinden dolayı ısınmak için tüp gaz da alamayacaklarını söyleyen vatandaşlar, özellikle dar ve sabit gelirli vatandaşların bundan büyük oranda etkileneceğine dikkat çekiyor.

Hayat pahalılığının başını alıp gittiği ülkemizde karınlarını dahi doyurmaktan zorluk çeken asgari ücretlilerin, zam kararlarının ardından ısınmak için tüp gaz da alamayacağını anlattı.

Vatandaşlar çifte zammın sarhoşluğunu yaşarken, tüp gaz sektöründeki yetkililer ise suçu tedarikçi firmalara attı.

“Gaz fiyatları yükseldi”

Tüp gaz sektöründeki yetkililere göre, Ortadoğu’daki gerginlik nedeniyle gazı yüksek fiyattan satın alan petrol şirketleri, zamlı fiyat listesini dün dağıtıcı firmalara SMS yoluyla gönderdi.

Böylece 10 kiloluk ev tipi tüp gazın fiyatı dün 70 TL den 73 TL’ye yükseldi.

13 Ocak’ta yapılan 4 TL’lik zam ile 70 TL’ye çıkarılan tüp gaza bir hafta içinde 3 TL daha zam gelmesi, ülkede tepkilere neden oldu.

Konuyla ilgili gazetemize konuşan Koop Binboğa-LPG GAZ-Harup İşleme Fabrikası Genel Müdürü Nevzat Nevzat, zammı kendilerinin yapmadığını söyledi.

Nevzat, tüp gaz zammını tedarikçi firmalar Al-Pet ve K-Pet’in yaptığını belirterek, yüzdelik oranda mecburi bir artışın söz konusu olduğunu belirtti.

Koop-Gaz’ın tüp gaz satışını durdurduğu yönündeki iddialara itibar edilmemesi gerektiğini de ifade eden Nevzat Nevzat, tüm bunların spekülasyon olduğunu ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75