Turgay: Dijital eğitim olmasaydı işimiz çok zordu

banner37

Turgay: Dijital eğitim olmasaydı işimiz çok zordu
banner99

 KKTC ve Türkiye üniversitelerinde dijital eğitim sayesinde eğitimin kesintiye uğramadan devam ettiğini söyleyen Netkent Akdeniz Araştırma ve Bilim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Turgay, 2020-21 akademik ders yılında da eğitim ve öğretimin bu sayede kesintiye uğramayacağının altını çizdi.

Netkent Akdeniz Araştırma ve Bilim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tayfun Turgay, pandemi döneminde online eğitimin öneminin bir kere daha anlaşıldığını, KKTC ve Türkiye üniversitelerinde dijital eğitim sayesinde eğitimin kesintiye uğramadan devam ettiğini söyledi. Prof. Dr. Turgay, 2020-21 akademik ders yılında da eğitim ve öğretimin bu sayede kesintiye uğramayacağının altını çizdi.

banner134
Netkent Akdeniz Araştırma ve Bilim Üniversitesi’nin dijital eğitimin bugün geleceği noktayı yıllar öncesinden öngörerek yola çıktığını belirten Turgay pandemi döneminde diğer üniversitelerin de dijitalleşmesinden büyük bir gurur ve mutluluk duyduklarını ifade etti.

Yaşanılan Covid-19’la mücadele sürecinin eğitim hayatıyla ilgili iki önemli noktayı göz önüne serdiğini belirten Prof. Dr. Turgay, ‘’Bunlardan ilki teknolojinin geldiği bugünkü nokta sayesinde uzaktan eğitimin hayatımızın vazgeçilemez bir parçası olduğu, İkincisi de eğitimde önemli olanın yöntem değil eğitmen olduğu gerçeği. Bu durum tüm dünyada yıllardır uygulandığı şekli ile KKTC’de de akademik hayatın önemli bir gerçeği haline geldi.’’ dedi.

Dijital eğitim konusunda verdikleri destekten dolayı KKTC Milli Eğitim Bakanlığı’na teşekkür eden Prof. Turgay “ilk online Türk üniversitesinin rektörü olarak söyleyebilirim ki, eğer dijital eğitim olmasaydı üniversitelerimize kayıt yaptıran öğrenci sayısında ciddi düşüşler olabilirdi” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet Yörükoğlu
Ahmet Yörükoğlu - 2 hafta Önce

Atalarımız her şeyin başı sağlıktır diyerek sağlığın hayatta ne kadar önemli olduğuna vurgu yapar. Doğrudur, her şeyin başı sağlıktır, ama zamanında ve doğru olarak alınan eğitim de olmazsa sağlık da esenli de eksik kalır. İyi e zamanında dapılan eğitim, doğru bir öngörü ve iyi bir planlama ile mümkündür. Rektör prof. dr. T. Turgay Bey’in yukarıdaki anlatımının içinde bu da vardır diyeceğim, çünkü zamanında ve yeterince eğitim her kuruluşun harcı değildir.
Teşekkürler, sayın rektörüm.

Ahmet Yörükoğlu
Ahmet Yörükoğlu - 2 hafta Önce

Yeni eğitim- öğretim yılı tüm öğrencilerimize, ulusumuza ve insanlığa hayırlı ve uğurlu olsun.

SIRADAKİ HABER

banner75