Turist-vatandaş dayanışması, yaralı köpeği kurtardı

banner37

Gönyeli çemberi yakınlarında yola atılan köpeğe yönetimindeki kiralık araçla çarpan turist, kendisi bir veterinere ulaşamayınca uçağını kaçırmamak için yaralı köpeği vatandaşlara emanet edip, iletişim bilgilerini de bıraktı

Turist-vatandaş dayanışması,  yaralı köpeği kurtardı
banner87

Mustafa ÖZÇİLEM

Gönyeli çemberinin yakınlarında önceki akşam saat 22.15 sıralarında meydana gelen bir trafik kazası sonrasında yaşananlar ‘insanlık hâlâ ölmedi’ dedirtti.

Ercan Havaalanı’na gittiği öğrenilen bir turistin yönetiminde bulunan kiralık araç, Gönyeli çemberi yakınlarında aniden yola atılan bir köpeğe çarptı.

Köpeğin yaralanması sonucu araç sürücüsü köpekle ilgilenmeye çalıştı fakat acı çeken köpek yanına kimseyi yaklaştırmadı.

Türkiye’ye dönüş yapması gereken ve 23.30’da uçağı kalkacak olan duyarlı turist, köpeği orada bulunan diğer duyarlı vatandaşlara teslim ederek irtibat numarasını da onlara bıraktı.

Veteriner hekimler, olay yerine gelemedi

Uzun süre olay yerinde acı çeken köpeğin haline üzülen vatandaşların birçok veteriner kliniğine ulaştı fakat aranan veteriner hekimlerin hiçbiri olay yerine gelmedi.

Yaklaşık bir saat boyunca köpeğin yanına yaklaşmaya çalışan duyarlı vatandaşlardan bir tanesi sonunda köpeğe ulaşmayı başardı ve aracına yükleyerek veteriner kliniğine götürdü.

Veteriner Hekim Kerem Güneşer, köpeğe yaptığı ilk müdahalesinde bel ve sol arka bacağında kırıkların olduğunu tespit etti.

Gerekli önlemleri alan veteriner, köpekle ilgileneceğini duyarlı vatandaşlara belirtirken, üzerinde çip bulunmayan köpeğin sahibi olup olmadığı ise bilinmiyor.

 

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2018, 07:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER