Turistlere rezil oluyoruz!

banner37

Dipkarpaz – Zafer Burnu arasında kalan yolun bakımsızlık nedeniyle köstebek yuvasına dönmesi vatandaşları isyan noktasına getirdi:

banner87
Turistlere rezil oluyoruz!
banner99

Ayşe BULUT

 

Ülkemizde altın sarısı sahilleri ve muhteşem doğal yapısıyla herkesi kendine hayran bırakan Karpaz Milli Parkı’na ulaşmak için kullanılan yolun delik deşik olması tepkilere neden oldu.

Dipkarpaz – Zafer Burnu arasında bulunan yol bakımsızlık ve ilgisizlik nedeniyle adeta köstebek yuvasına dönerken, söz konusu yolu kullanan sürücülerin aniden önüne çıkan çukurlar, kaza tehlikesini de beraberinde getiriyor.

KIBRIS Gazetesi’ne konuşan vatandaşlar, her yıl yüzlerce turistin, Zafer Burnu’nun yakınlarında bulunan Apostolos Andreas Manastırı’nı ziyaret ettiğini, ancak manastıra ulaşım için kullanılan yolun kötü durumda olması nedeniyle ülke olarak rezil olduğumuzu söyledi.

Vatandaşlar, söz konusu yolun hem bölge sakinlerini, hem de bölgeyi ziyaret eden kişilerin canını tehlikeye attığını belirterek, “Bu durum aslında ülkemizin ayıbıdır” dedi.

Söz konusu yolun bir an önce tamir edilmesini isteyen vatandaşlar, Karayolları Dairesi’ni göreve çağırdı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sevilay Sevcan
Sevilay Sevcan - 4 ay Önce

Yolun asfaltlanması yanlıştı; ihale ile yapılması daha da yanlıştı. Turist buraya kendi ülkesinde olan geniş yolları görmek için gelmez; düzgün stabil yol yeterlidir ama temizliğimiz sıfır

ALİ guzari
ALİ guzari - 4 ay Önce

Benim meslegim taksicilk bu yolda giderken müşterilere mahçup oluyorum birileri bu işe el atmasi gerekiyor

Hasan demiralp
Hasan demiralp - 4 ay Önce

Sorunlar yollar gibi bircok sorun var ulke genelinde.saymakla bitmez

ARKIN ŞANSALAN
ARKIN ŞANSALAN - 4 ay Önce

Karayolları Dairesini değil Maliye bakanlığını göreve çağıracaksınız. Haber yaparken araştırıp yayın yapsanız çok iyi olur Sn Ayşe Bulut. Haberinizi tamamlayın lütfen.

Saygılar.

SIRADAKİ HABER

banner96