Turizm emekçileri yollara döküldü

banner37

Turizm Emekçileri İnisiyatifi, hükümete seslerini duyurabilmek için yürüyüş gerçekleştirdi

Turizm emekçileri yollara döküldü
banner90
banner8

“ANLATSANA MAAŞ NASIL BİR ŞEY?”… Aylardır adaya tek bir turist gelmemesine karşın bulaşın kaynağının turizm sektörüymüş gibi gösterilmeye çalışıldığını belirten turizm emekçileri, “Artık yeter”, “Açız” “Biz de yaşamak istiyoruz” sloganları ve “Ben de memur olmak istiyorum”, “Anlatsana maaş nasıl bir şey?” pankartlarıyla yürüyüş gerçekleştirdi. İnisiyatif adına yapılan açıklamada, Türkiye ve İngiltere’de aşısını yaptıran Türkiye ve KKTC vatandaşlarının ülkeye giriş yapmasına ve konaklama tesisinden çıkılmaması kaydıyla ‘3 günlük charter seferleriyle’ geleceklere izin verilmesi istendi.

Doğan SAMER


Ülkemizde Koronavirüs vakalarının görülmeye başlamasının ardından ‘iş yapamaz’ hale gelen turizm emekçileri, hükümete seslerini duyurabilmek için yollara döküldü.


Turizmin başkenti Girne’de toplanan emekçiler, Baldöken Parkı’ndan Kordonboyu’na doğru yürüyüş gerçekleştirdi.  


Turizm Emekçileri İnisiyatifi tarafından düzenlenen eylemde, turizm sektörünün kapalı olması sebebiyle çalışanların mağdur edildiği öne sürüldü.


banner134
Yürüyüş sırasında “Artık yeter”, “Açız”, “Biz de yaşamak istiyoruz” şeklinde sloganlar atılırken, “Ben de memur olmak istiyorum”, “Anlatsana maaş nasıl bir şey” şeklinde pankartlar açıldı.


Yürüyüşün tamamlanmasının ardından Turizm Emekçileri İnisiyatifi tarafından basın bildirisi okundu.


Hükümetin ekonominin çarklarını döndüremediğinin belirtildiği bildiride, “Bizleri hedef gösterdiniz” diyen turizm emekçileri, 4 Aralık 2020’den beri ülkeye turist taşıyan tek bir uçağın inmediği, ancak turizm sektörünün ‘bulaşın kaynağı’ olarak gösterilmeye çalışıldığı öne sürüldü.


Bildiride, Türkiye’de aşılanan Türk vatandaşları ile İngiltere’de ikamet edip aşısını yaptıran tüm KKTC vatandaşlarının ülkede tatil yapmasına olanak sağlanması gerektiği belirtildi.


Ayrıca ülkedeki konaklama tesislerinden çıkılmamasının taahhüt edilerek ‘üç günlük charter’ seferlerinin başlatılması için çalışma yapılması gerektiği ifade edildi.

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2021, 09:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75