banner6

Turizm hamleleriyle ekonomi çok kısa sürede yükselişe geçebilir

banner37

YDP Girne Milletvekili adayı Ercan Turhan, KKTC turizmini en az iki kat büyütmeyi hedefliyor:

Turizm hamleleriyle  ekonomi çok kısa sürede  yükselişe geçebilir
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Otelciler Birliği As Başkanı, Casino İşletmeciler Birliği As Başkanı, Şans Oyunları Kurulu üyesi ve Merit Crystal Cove Hotel Genel Müdürü Ercan Turhan, erken genel seçimde Yeniden Doğuş Partisi'nden (YDP) Girne Milletvekili Adayı oldu.

KIBRIS’a konuşan Turhan, hedeflerini anlattı ve halkın seçimde yeni isimlere şans vermesi gerektiğine inanç belirtti.

Turhan, “KKTC’nin iyi yönetilmediğini düşünüyorum. Bu ülkenin bir turizm adası olduğunu ve turizmde yapılacak olan hamlelerle ekonominin çok kısa sürede hızlı yükselişe geçebileceğine inanıyorum” dedi.

Ercan Turhan, KKTC’nin bugüne kadar Türkiye Cumhuriyeti ile yapmış olduğu ekonomik protokollere uymamasını eleştirdi ve şöyle devam etti:

“Türkiye Cumhuriyeti ile KKTC arasındaki ilişkinin artık anne yavru ilişkisinden çıkıp, ağabey kardeş ilişkisine dönüşmesi gerekiyor. Kendi ekonomisi, kendisine yeten güçlü bir Kuzey Kıbrıs yaratılması gerektiğini düşünüyorum. Bu yüzden aday oldum.

KKTC ekonomisi için insanların iyi bildikleri işleri yapmalı. Çok kısa bir sürede yapacağım hamlelerle KKTC turizmini en az iki kat büyütmeyi hedefliyorum”.

“Halkın ekonomik olarak çok ezildiğini üzülerek görüyorum”

Ercan Turhan, yaşanan döviz krizi nedeniyle ekonomideki çöküşe de dikkat çekti:

“Dolar düşmesine rağmen e-devlete geçilmemesinin de sonucu olarak, fiyat denetimleri yapılamıyor.

Bu da doların artmasından dolayı artan fiyatların düşmemesi bunun sonucunda da halkın ekonomik olarak çok ezildiğini üzülerek görüyorum.

Hep aynı şeyleri deneyerek, farklı sonuçlar elde edemeyeceğimizden ötürü halkımızın bu seçimlerde yeni yüzlere şans vermesi gerekiyor”.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104