banner6

Turizm için atılacak adımlar aksadı

banner37

Turizm için atılacak  adımlar aksadı
banner150 banner151 banner143

Ahmet UÇAR

   Kıbrıs Türk Seyahat Acenteleri Birliği (KITSAB) Başkanı Orhan Tolun, ülkenin içerisinde bulunduğu durumun “vahim” olduğunu belirterek, turizm konusunda atılacak adımların hükûmetin bozulmasıyla aksadığını kaydetti.

   Tolun, turizm konusunda da istikrarsızlık ve sürdürülemez bir yapının söz konusu olduğunu dile getirerek, turizmde 2022’nin de kaybedildiğine dikkat çekti.

   Tolun, 2019’tan sonra her 3-4 ayda bir hükûmet sorununun yaşandığını dile getirerek, Faiz Sucuoğlu’nun başbakanlığında kurulan hükûmet için bir şeylerin yapılacağı yönünde konuşulduğunu ancak şimdi ülkenin tekrar hükümetsiz kaldığını ifade etti.

   Bu sene 2019’daki turistin yüzde 30’unun beklendiğine işaret eden Tolun, politikacıların temaslarda bulunduklarına ve turizmde gelişmeler kaydedileceğine yönelik söylemlerinin gerçeği yansıtmadığını öne sürdü.

   Tolun, turizmde en büyük sıkıntının ulaşım olduğunu söyleyerek, son hükûmet döneminde Kıbrıs Türk Hava Yolları’nın hizmete gireceğinin söylendiğini ancak hükûmetin bozulmasıyla bunun da gerçekleşemeyeceğini vurguladı. Tekrar bir hükümetin kurulacağını, programların oluşturulacağını, böylelikle tekrar geriye gidileceğini belirten Tolun, Turizm, Tanıtma ve Pazarlama Dairesi’nde dört müdürün değiştiğini bildirdi.

   Tolun, yeni bir hükümetin yeni bir karmaşa anlamına geldiğini kaydederek, turizm sektörünün sahipsiz bir konuma geldiğini anlattı.

   Ülkenin sürdürülebilir bir yapıya, istikrara ihtiyaç duyduğunu dile getiren Tolun, başa gelen hükûmetin de istikrar getireceğini söylediğini ama bunun gerçekleşmediğini ifade etti. Tolun, turizm örgütünün kurulmasının önem arz ettiğine işaret ederek, bu örgütün tüm bu karmaşadan uzak durabileceğini böylece istikrar sağlayacağını açıkladı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110